Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Як правильно готувати печінку?
Печінка дуже корисний продукт, який містить живильні і мінеральні речовини, вітаміни групи В і А. Печінка має ніжний смак і це знаходиться в прямій залежності від віку тварини, чим вона молодша, тим печінка смачніше. Однією з найкращих є печінка теляча, вона за смаком дуже смачна і ніжна, а також печінка вівці степової або ягняти.


Якщо печінка свіжа, то вона повинна бути гладка, на місці розрізу повинна бути волога і мати коричневий або краснокоричневый колір. Як правило, перед тим як смажити печінку її необхідно обов'язково зняти плівку, потім приперчити і посолити.

Види печінки:

1. Теляча печінка має світлокоричневий колір з червоним, а також має ніжну і рихлу структуру. Важить приблизно печінку від одного до двох з половиною кілограмів. З телячої печінки готують тушковані, запечені і смажені страви. Щоб печінка не була жорсткою, при її приготуванні необхідно солити в самому кінці, готувати печінку треба не дуже довго. З різних залишків з печінки можна приготувати паштети, бефстроганы і начинку для пиріжків.

2. Печінка яловича має темний краснокоричневый колір, вага такої печінки близько п'яти кілограм. За смаком трохи горьковата з різким і міцним смаком. Для того щоб смак яловичої печінки був ніжніше можна вимочити її кілька годин у молоці. З яловичої печінки готують смажені страви, запікають на грилі, смажать у фритюрі.

3. Печінка свиняча має краснокоричневый або темно-коричневий колір. Такий печінки притаманний специфічний талановитий смак, вона не дуже ніжна по приготуванню. У розрізі печінка має пористий і «зернистий» вид. Вага у неї приблизно від одного до двох з половиною кілограмів. З цієї печінки можна готувати печеню, тушкувати, готувати на грилі, робити паштети, начинки для пиріжків.

4. Печінка степової вівці або ягняти за вагою невелика, приблизно менше одного кілограма. Ця печінка має дуже приємний і ніжний смак, трохи пряний. Найкраще таку печінку смажити на невеликому вогні і додаючи вершкове або топлене масло. Ця печінка не так часто буває у продажу, відноситься до делікатесів.