Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Приготування закваски для вина
Вино в домашніх умов можна робити з винограду, ягід і різних плодів. Залежить від ваших уподобань і наявності продуктів для переробки. Основа будь-якого вина - правильно зроблена закваска.


Перш за все, необхідні чисті ємності. Найкраще підійде емальований або скляний посуд, яку потрібно ретельно вимити гарячою водою з содою і обполоснути холодною.

Для приготування закваски використовують "дикі" дріжджі, які знаходяться на поверхні самих ягід. Беруть дві склянки немитих (!) стиглих ягід, давлять їх і кладуть у пляшку, зверху насипають 100 г цукрового піску і наливають 200 г води. Через три-чотири дні закваска, яка простояла весь цей час в темному теплому (23-24 градуси) місці, починає бродити. Її використовують, попередньо процідивши через марлю. Термін придатності отриманої закваски - не більше 10 днів.

Для приготування хорошого вина важливо знати процентне співвідношення соку і закваски. Так, для десертного беруть 3 % закваски, для напівсолодкого і сухого - 2 %. Тобто якщо ви хочете отримати 10 літрів вина - необхідно або 0,3 0,2 літра закваски.