Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Мідії в білому вині

Південь Франції - це в основному асоціюється з стрекотінням цикад і полями лаванд. Але це ще й аромат від свіжоприготовлених мідій, яких постійно смажать на величезних сковорідках прямо на відкритих терасах французьких ресторанів. Якщо ви не можете дозволити собі поїздку на південь Франції, і не маєте гігантської сковороди - не впадайте у відчай, відтепер ви завжди зможете собі дозволити це чудове морське блюдо "мідії в білому вині".

Інгредієнти для приготування мідій в білому вині:

 1. Свіжі мідії - 1,5 кг.
 2. Біле сухе вино - 2 склянки.
 3. Цибуля ріпчаста - 1 штука середнього розміру.
 4. Петрушка - пару гілочок.
 5. Селера - пару гілочок.
 6. Сушений або подрібнений свіжий чебрець - 1/4 столової ложки. 
 7. Лавровий лист - 1-2 маленьких листочка.
 8. Сіль - за смаком.
 9. Мелений чорний перець - за смаком.

Інвентар для приготування мідій в білому вині:

 1. Ножа
 2. Гумові рукавички
 3. Друшляк
 4. Дошка дерев'яна для оброблення
 5. Глибока каструля
 6. Плита
 7. Сервірувальне блюдо

Приготування мідій в білому вині.

Крок 1: чистимо мідії

чистимо мідії

Акуратно в гумових рукавичках видаляємо за допомогою ножа у мідій «бороду» (або биссус). Як слід промиваємо кожну мідію в проточній холодній воді. Потім мідії залишаємо в друшляку під проточною водою мінімум на 10 хвилин. Потім перебираємо мідії, всі мідії, які не закрилися  - викидаємо, тому що їх їсти не можна. 


Крок 2: готуємо суміш для бульйону

готуємо овочі

На обробній дошці дуже дрібно нарізаємо цибулю, селеру і гілочки петрушки. У глибоку каструлю наливаємо сухе біле вино. У каструлю кладемо порізану цибулю, чебрець, лаврові листи, мелений чорний перець і нарізану селеру.


Крок 3: варимо мідії

варимо мідії

Тепер доводимо нашу суміш овочів з приправами до кипіння і готуємо її 3 хвилини. Далі кладемо в каструлю наші мідії. Накриваємо щільно каструлю кришкою і доводимо рідину до кипіння, потім варимо все ще 10 хвилин, постійно струшуючи каструлю.


Крок 4: розкриваємо мідії 

розкриваємо мідії

Потім кілька разів все перемішуємо, так, щоб самі нижні мідії виявлялися постійно нагорі. Знімаємо каструлю з вогню. За весь цей час наші мідії повинні були трохи розкритися (якщо якісь мідії розкриються раніше, ніж решта - зніміть каструлю раніше з вогню). 


Крок 5: подаємо мідії в білому вині 

подаємо мідії в білому вині

Після цього видаліть всі розкрилися мідії з каструлі - їх теж є не можна. Потім посипте мідії прямо у каструлі дрібно січеною петрушкою і все гарненько перемішайте. Перекладіть мідії в сервірувальну тарілку і негайно подавайте на стіл.

Приємного апетиту!


Поради:

- мідії прийнято подавати у великих супових тарілках, щоб у них було якомога менше бульйону, в якому вони перед цим варилися. також подають супові ложки, якими зручно з'їсти цей смачний бульйон.

- до мідій добре подавати товсті скибки, злегка підсушеного або підсмаженого білого хліба.

- самі мідії ви можете їсти маленькими вилочками або просто руками, при цьому залишають одну порожню раковину як щипчики, якими дуже зручно виймати з раковин -  молюски.