Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Калмицький чай

Сьогодні ми з вами приготуємо не зовсім звичний для нас напій - калмицький чай. Є кілька версій створення цього тонізуючого питва. Деякі стверджують, що його рецептом поділилися з нами кочівні племена монголів. За іншою версією – чай приїхав до нас з Тибету. У Калмикії цей напій вважається традиційним і дуже часто використовується у святкових ритуалах як підношення божествам.

Інгредієнти:

 1. Чай чорний - 1,5 чайної ложки
 2. Чай зелений - 1,5 чайної ложки
 3. Цукор - 3 столові ложки
 4. Сіль - 2 чайні ложки (без гірки)
 5. Молоко незбиране пастеризоване (жирне) - 1 літр
 6. Масло вершкове - 20-30 грам
 7. Очищена Вода - 1 літр

Інвентар:

 1. Чайна ложка
 2. Мірний стакан (для рідин)
 3. Столова ложка
 4. Плита
 5. Глибока каструля з кришкою (місткість 3 літри)
 6. Кухонний рушник
 7. Ополоник
 8. Чашка
 9. Сито з дрібною сіткою

Приготування:

Крок 1: заварюємо чай.

заварка у воді
Ставимо на середній вогонь глибоку каструльку з літром очищеної води. Доводимо рідину до легкого закипання (але не до кипіння!) і відразу всипаємо в неї два види чаю – чорний і зелений.
сіль і цукор в чаї
Туди ж кладемо сіль, цукор і перемішуємо столовою ложкою до однорідної консистенції.
молоко в чаї
Потім, не перестаючи заважати, вливаємо в каструлю незбиране пастеризоване молоко. Знову доводимо суміш до закипання, але не до кипіння!
чай з молоком
Після цього відразу знімаємо каструлю з плити, ставимо її на стільницю і додаємо в неї майже готовий чай шматочок вершкового масла.
чай в чашках
Повторно перемішуємо всі складові напою до однорідності, накриваємо каструлю кришкою і наполягаємо чай 4 – 5 хвилин. Після, допомагаючи собі ополоником, розливаємо його через сито з дрібною сіткою по чашках або глибоким піали і подам до столу.

Крок 2: подаємо калмицький чай.

калмицький чай
Калмицький чай подають в гарячому вигляді. За традицією першу порцію напою господар будинку підносить гостю. Це чай дуже поживний, після нього організм довгий час не відчуває почуття голоду. Тому його прописують людям, які ведуть спортивний спосіб життя чи дотримуються молочної дієти. Також він корисний годуючим мамам - напій збільшує кількість грудного молока, додає більше сил і енергії. Його смак виходить солодко-солоний, з яскраво вираженим ароматом і присмаком «чайної суміші». Насолоджуйтесь!

Приємного апетиту!

Поради:

– Якщо у вас є спеціальна заварка з назвою «Калмицький чай», тоді можна використовувати її замість двох видів звичайної заварки.

– Інколи у цей чай кладуть мелений мускатний горіх, його додають в напій разом з молоком.

– Якщо ви використовуєте свіже коров'яче молоко, його бажано перекип'ятити, остудити і після вводити в майже готовий чай.

– Іноді разом з молоком додають рідкі вершки в пропорції 1:1, тобто за 500 мл того й іншого продукту.