Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Напої » Настоянки » Настоянка глоду

Настоянка глоду

Настоянка глоду дуже благотворно впливає на працездатність серця у людини.  останнім часом, така проблема, як серцево-судинні захворювання, досить помітно набирає свої обороти. Чудово з цим досить небезпечним недугою справляється саме глід. Для видимого результату, глід потрібно приймати досить тривалий період, а в особливих випадках вам доведеться вживати його на постійній основі. 

Інгредієнти для приготування настоянки глоду:

  1. Свіжі ягоди глоду - 1 стакан.
  2. Квіти глоду  - 4 столові ложки.
  3. Розведений (70%) етиловий спирт - 200 грам.

Інвентар  для приготування настоянки глоду:

  1. Стакан
  2. Дерев'яна Ступа
  3. Толкушка дерев'яна
  4. Шматок марлевої тканини
  5. Скляна тара з темним склом для зберігання настойки

Приготування настоянки глоду.

Крок 1: готуємо настойку глоду з ягід

готуємо настойку глоду з ягід

Для того, щоб приготувати в домашніх умовах корисну для серцево-судинної системи людини настоянку глоду на спирту, вам потрібно буде взяти приблизно 200 грам розведеного до 70% етилового спирту на 1 склянку свіжих плодів глоду. Далі, беремо ягоди глоду, викладаємо їх у ступу і трохи товчемо їх дерев'яним товкачем. Коли ягоди трохи потолчете, заливаємо їх прямо в ступі дерев'яним заздалегідь приготовленим етиловим спиртом. Після цього настойку слід злити в склотару з закручувальної кришкою, бажано темного кольору і яку перед цим слід ошпарити окропом і висушити. Потім склотару слід закупорити і поставити в якесь темне місце рівно на термін 21 день. &Nbsp;через цього часу настоянку глоду слід процідити через шматок марлевої тканини, яку потрібно свернутою у кілька шарів. Це робиться для того, щоб майбутня настоянка була найбільш чистою. Слід зливати над склянкою або мискою. Коли настоянку ви вже процедили, її потрібно повторно вилити в суху і чисту склотару, закупорити і зберігати в сухому темному місці.


Крок 2: готуємо настойку з квіток глоду

готуємо настойку з квіток глоду

Якщо у вас немає плодів глоду, то можете зробити настоянку глоду з використанням його квіток. Для того, щоб приготувати таку настоянку з квіток глоду потрібно взяти 4 столових ложки квіток і залити їх  200 грамами заздалегідь розведеного до 70% етилового спирту. Далі перелити цю настоянку слід в скляну посудину, який відразу ж слід щільно закрити кришкою або пробкою. Після цього настойку слід поставити в темне місце і дати їй настоятися 10 днів. Далі можете процідити її за допомогою марки як ми робили у випадку з марлею, так і просто наливати разом з квітами.


Крок 3: подаємо настоянку глоду

подаємо настоянку глоду

Яким би ви спосіб приготування настоянки ви не скористалися - важливо запам'ятати той факт, що будь-яку настоянку потрібно збовтувати кожен день! Готову вже настоянку глоду вживають трохи розведеною водою у кількості 1 чайної ложки вранці, вдень і ввечері до моменту прийому їжі.

Приємного апетиту!


Поради:

- як би  корисний глід не був, але його зловживання може призвести до : сонливості, слабкості і при цьому може збитися ритм ваших серцевих скорочень.

- всім вагітні або годують груддю матерям, до настоянки глоду слід поставитися дуже уважно. При цьому потрібно ознайомиться з усіма протипоказаннями і далі дотримуватися особливої обережності під час її застосування.

- плоди глоду потрібно збирати тільки тоді, коли вони стануть дуже червоного кольору. Криваво-червоні ягоди глоду  говорять про те, що вони повністю дозріли і готові до подальшого використання. Якщо після того, як ви зберете всі ягоди глоду,і далі вирішите їх просто засушити, то зробити це радимо відразу ж після їх збору.