Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Компот з гарбуза

Якщо ви не знаєте, що приготувати з гарбуза, яка виросла на вашій ділянці, то я пропоную вам спробувати приготувати компот з гарбуза. Приготувати компот можна з гарбуза будь-якого розміру і сорту, але смачніше всього компот буде з десертних сортів з яскраво-жовтою м'якоттю.  За смаком компот з гарбуза схожий на компот з кабачків і нагадує ананасовий сік.

Інгредієнти для приготування компоту з гарбуза:

 1. Гарбуз – 1 кілограм.
 2. Цукровий пісок – 400-450 грам.
 3. Вода – 1 літр.
 4. Оцет (70 процентний) – 1 чайна ложка.

Інвентар:

 1. Ножа
 2. Обробна дошка
 3. Ложка
 4. Каструля
 5. Пароварка
 6. Банки
 7. Кришки
 8. Ключ для закачування
 9. Лопаточка
 10. Рушник
 11. Склянки
 12. Плита

Приготування компоту з гарбуза.

Крок 1: готуємо гарбуз.

Крок 1: готуємо гарбуз.

Гарбуз промиваємо під струменем проточної води, витираємо насухо рушником. Ножем гарбуз очищаємо від шкірки, потім розрізаємо навпіл і ложкою виймаємо насіння і волокнисту частину. Підготовлену гарбуз нарізаємо ножем на обробній дошці на невеликі кубики приблизно 2*2 см або менше.


Крок 2: готуємо узвар з гарбуза.

Крок 2: готуємо узвар з гарбуза.

Шматочки гарбуза складаємо в каструлю, засипаємо цукром, заливаємо водою і перемішуємо ложкою. Води повинно бути стільки, щоб вона трохи покривала гарбуз. Каструлю ставимо на середній вогонь і додаємо оцет, для того щоб шматочки гарбуза не розвалювалися. Варимо до повного розм'якшення близько 15-20 хвилин. Якщо ви варите відразу кілька кілограмів гарбуза, то час варіння збільшується. До гарбуза можна додати паличку ванілі і корицю.


Крок 3: закатуємо компот в банки.

Крок 3: закатуємо компот в банки.

Чисті банки і кришки стерилізуємо  будь-яким способом. Наприклад, в пароварці протягом 5-7 хвилин. Гарячий компот розливаємо в банки по самі горлечка, і з допомогою ключа для закочування закатуємо кришку. Залишаємо банки з компотом при кімнатній температурі на одну добу, потім прибираємо в сухе і прохолодне приміщення.


Крок 4: подаємо компот з гарбуза.

Крок 4: подаємо компот з гарбуза.

Компот з гарбуза розливаємо по склянках і подаємо до столу разом з чайною ложкою,щоб було зручно їсти шматочки гарбуза. Смачніше всього охолоджений компот.

Приємного апетиту!


Поради:

- Якщо ви хочете пити компот відразу ж, то обов'язково охолодіть його в холодильнику, тому що гарячий компот виходить солодким і кислим. Необхідно час, щоб, гарбуз ввібрала в себе смак.

- Води можна додавати більше, але тоді необхідно збільшити і кількість цукрового піску.

- Якщо ви боїтеся, що оцет буде сильно відчуватися, то додайте спочатку половину чайної ложки, інше можна додати в протягом варки.

- Замість оцту можна використовувати лимонну кислоту.

- В компот можна додати гвоздику.

- Компот можна приготувати з лимоном. Для цього нарізаємо половину лимона на кубики і додаємо до гарбузі.