Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Заготовки » Компоти (на зиму) » Компот з малини і полуниці

Компот з малини і полуниці

Смачний солодкий компот з малини і полуниці. Цей напій під час зимових днів нагадає вам про прекрасне літо і підніме своїм смаком настрій на всі 100%. Ароматний кисло-солодкий смак компоту з малини і полуниці не залишить байдужим не дорослого, не малюка. Такий напій багатий вітаміном С, який так необхідний під час зими для підтримки сил і здоров'я людей. Готуємо компот з малини і полуниці.

Інгредієнти для приготування компоту з малини і полуниці:

Інгредієнти на 2 трилітрові банки:

 1. Полуниця – 1 кг
 2. Малина – 1 кілограм
 3. Цукор – 800 г
 4. Вода чиста дистильована – 4 літра

Інвентар:

 1. Банку трилітрова – 2 штуки
 2. Кришка металева для консервації – 2 штуки
 3. Чайник
 4. Плита
 5. Сотейник
 6. Вафельний кухонний рушник – 3 штуки
 7. Глибока миска – 2 штуки
 8. Друшляк
 9. Глибока каструля
 10. Щипці для консервації
 11. Вовняна ковдра
 12. Стакан

Приготування компоту з малини і полуниці.

Крок 1: готуємо інвентар

чайник з банкою

В першу чергу треба підготувати інвентар, який буде використовуватися під час консервації. Беремо 2 трилітрові банки 2 металеві кришки для консервації і ретельно промиваємо під проточною водою з содою. Чисті банки стерилізуємо. Для цього на плиту, включену, на сильний рівень ставимо чайник, наполовину наповнений звичайною проточною водою і доводимо його до кипіння. Знімаємо кришку чайника і ставимо в цей отвір банку шийкою вниз. Трьох літрову банку, як і будь-яка інша банку, дуже вдало тримається на чайнику за її стійкість можна не хвилюватися. Таким чином, стерилізуємо кожну банку протягом 10 – 15 хвилин. Чисті кришки для консервації кладемо в сотейник, набираємо в нього води так, щоб вона повністю покривала кришки і ставимо на плиту включену на сильний рівень, після того як вода закипить, стерилізуємо їх протягом 15 хвилин. Стерилізовану банку шийкою вниз ставимо на стіл, попередньо застелене чистим вафельним рушником, і стерилізуємо другу банку таким же способом. Вимикаємо плиту під сотейник, кришки залишаємо в окропі. Гарячою водою, яка залишилася в чайнику після стерилізації банок обполіскуємо весь інший інвентар, який буде використаний під час консервації.


Крок 2: готуємо ягоди і заливаємо окропом

малина і полуниця

Тепер нам треба підготувати ягоди. Плоди полуниці та малини повинні бути стиглими, дозрілими, середньої м'якості. Полуницю і малину кладемо за різними чистим глибоких мисках, по черзі перебираємо і прибираємо зіпсовані ягоди. Потім видаляємо у них плодоніжки, скидаємо по черзі на друшляк, промиваємо під проточною водою і розкладаємо помиті ягоди окремо в 2 миски.

банку з полуницями і малиною

Беремо підготовлені банки і укладаємо в них ягоди в рівних частинах, приблизно по пів кіло полуниці та малини в кожній банці. На плиту, включену, на сильний рівень ставимо глибоку каструлю, наливаємо в неї 4 літри чистої дистильованої води і доводимо її до кипіння.

банку з ягодами й водою

Каструлю з окропом акуратно знімаємо з плити за допомогою вафельного чистого рушники і наливаємо гарячу воду в банки з ягодами. Закриваємо їх стерилізованими кришками, допомагаючи собі діставати їх з гарячої води спеціальними щипцями для консервації, і даємо постояти протягом 15 – 20 хвилин. Таким чином, ягоди бланшируются, і за цей час виходить все повітря, який міг зібратися у дрібних порах полуниці та малини.


Крок 3: друга і третя заливки

цукор в сиропі

Після того ягоди відстоялися в окропі він трохи охолов і тепер зливати воду з банок буде набагато легше. Беремо вафельний рушник, звертаємо його в джгут, і одягаємо на кришку банки, з двох сторін притримуючи краю рушники. Це треба робити так щоб між банкою і кришкою залишалася щілину, але в теж час кришка прилягала до банку досить щільно і не з'їжджала, в той час коли ви будете її нахиляти і зливати воду. З підготовленої таким чином банки зливаємо ароматну воду в чисту глибоку каструлю. Беремо другу банку і повторюємо процес, також зливаємо з неї воду в каструлю. Кришки кладемо в сотейник з водою, в якій вони стерилізувалися. Включаємо плиту на сильний рівень, ставимо на каструлю з водою просоченої ароматом полуниці та малини і кип'ятимо протягом 10 хвилин. Потім повторно воду з каструлі вливаємо в банки з ягодами, накриваємо їх кришками і відстоюємо 15 хвилин. Вода змінила свій колір і стала яскраво рожевою і трохи каламутною, не хвилюйтеся так і повинно бути. Після того як ягоди повторно відстоялися у воді тим ж способом зливаємо її назад в каструлю. На плиті, включеною, на сильний рівень доводимо воду до кипіння і всипаємо в неї 800 грам цукру. Кип'ятимо воду протягом 15 хвилин, за цей час цукор повністю розтане і в результаті вийде легкий цукровий сироп.


Крок 4: консервуємо компот з малини і полуниці

сироп в банку з малиною та полуницею

Після того як вода з розчиненим у ньому цукром прокипіла потрібний нам час знімаємо її з плити, відразу на її місце ставимо сотейник з металевими кришками та повторно кип'ятимо їх протягом 5 - 7 хвилин, час вважається після закипання води в сотейнику. Розливаємо легкий цукровий сироп по банкам у рівній кількості, так щоб до кінця горлечка банки залишилося вільний простір приблизно на 2 -3 пальця. Беремо щипці для консервування дістаємо кришки для консервації з окропу і накриваємо ними банки. З допомогою ключа для консервації щільно закриваємо банки кришками, так щоб не було щілин, через які може проходити повітря. Банки з консервованим компотом акуратно за допомогою вафельного рушника перевертаємо дном вниз, притримуючи рукою кришку, і ставимо на один з кінців вовняного ковдри, расстеленного на підлозі. Другим кінцем ковдри накриваємо банки так, щоб не було щілин, і остуджуємо компот протягом 2 -3 днів. Таким чином, банки з компотом будуть поступово остигати без різких перепадів температури.

компот з малини і полуниці

Через пару днів компот з малини і полуниці можна буде поставити в комору або льох.


Крок 5: подаємо компот з малини і полуниці

компот в чашці

Компот з малини і полуниці подається в склянці холодним для дорослих і кімнатної температури для дітей. Таким компотів приємно запивати будь-яку їжу. На його основі можна робити желе, фруктовий мус і кисіль. Ягоди полуниці та малини можна перемолоти за допомогою блендера, заморожувати у формочках для льоду і додавати у сік, такий фруктовий лід додасть цікавий смак будь-якого соку. Також ягідний лід можна подрібнити за допомогою блендера і додавати в будь-аперитив, наприклад горілку або лікер, імпровізуйте і насолоджуйтеся прекрасним напоєм.

Приємного апетиту!


Поради:

− Банки для консервації можна стерилізувати в автоклаві або у великій каструлі. Наберіть в неї проточну воду так, щоб вона була вище банок на два пальці, і, прокип'ятіть у ній банки протягом 15 хвилин.

− Ви можете зробити компот фруктове асорті. Ягоди полуниці дуже добре поєднуються з ожиною, калиною, брусницею, аґрусом, чорною і червоною смородиною.

− Якщо у вас немає щипців для консервації не турбуйтеся, для того щоб дістати кришку з гарячої води скористайтеся звичайною чистою виделкою і акуратно кладіть її на банку.

− Для зливу води з банок краще завжди мати під рукою спеціальну пластмасову кришку з дірочками, вона призначена для безпечного переливання рідини, соків компотів, води.