Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Компот з глоду

Лікувальні і корисні властивості такої рослини, як глід, давно відомі і використовуються в офіційній, а також народній медицині. Хоча плоди цього дивного чагарника можна з грандіозним успіхом застосовувати не тільки в медичних цілях, а й робити з них досить смачні і дуже корисні напої. Тим, хто бажає застосовувати глід у своєму раціоні харчування, дуже корисно буде дізнатися про те, як же можна варити компот з глоду.

Інгредієнти для приготування компоту з глоду:

 1. Плоди глоду - 0,5 кілограма.
 2. джерельна Вода - 650 мл
 3. Цукровий пісок - 450 грам.

Інвентар для приготування компоту з глоду:

 1. Друшляк
 2. Дошка дерев'яна обробна
 3. Гострий ніж
 4. Велика каструля для стерилізації
 5. Невеликий металевий круг
 6. Невелика каструля 
 7. плита
 8. Чайник
 9. Кухонні прихватки
 10. Вафельні рушники
 11. Металеві кришки
 12. Скляна тара для консервації

Приготування компоту з глоду.

Крок 1: беремо плоди глоду

беремо плоди глоду

Для того, щоб приготувати це чудовий і корисний компот відбирають тільки стиглі, але не в жодному разі не перезрілі плоди глоду. Їх з початку ретельно миють, потім акуратно розрізають гострим ножем на обробній дошці, ретельно очищають від насіння і плоди знову ретельно миють під проточною водою в друшляку.


Крок 2: готуємо сироп

готуємо сироп

Тепер слід приготувати цукровий сироп. Отже, беремо каструлю 2 літра всипаємо туди 450 грам цукру-піску і 650 мл води джерельною. Далі ставимо каструлю на великий вогонь і постійно перемішуємо дерев'яною ложкою, поки цукор-пісок остаточно не розчиниться. Потім доводимо сироп до температури 85 градусів і опускаємо в сироп раніше підготовлені і очищені плоди глоду. Відставляємо каструлю і наполягаємо цю суміш 10 годин.


Крок 3: стерилізуємо і закатуємо компот 

довариваем і закатуємо компот

 закінченні 10 годин, сироп слід злити в іншу чисту каструлю, за допомогою друшляка і потім довести до кипіння. Плоди, що залишилися після зливу сиропу в друшляку слід укласти в раніше підготовлені просто прогріті скляні банки. Банки як можна стерилізувати, так і просто підігріти в чайнику воду, а потім обшпарити окропом кожну банку, перевернути вниз шийкою на вафельний рушник і дати трохи воді втекти на рушник. Далі розподілені по банкам ягоди слід залити киплячим сиропом з каструлі і стерилізувати. Для цього слід закупорити банки кришками, нагріти величезну каструлю з водою, на дно якої слід встановити металевий коло, потім ставите закупорені банки на це коло в киплячу воду в цій каструлі, вичікуєте необхідний час, виймаєте акуратно банки кухонними прихватками і закатываете їх стерильними металевими кришками.


Крок 4: подаємо компот з глоду

подаємо компот з глоду

Компот з глоду можете зберігати в темному прохолодному місці і під час зимового авітамінозу, або при будь-яких хворобливості, його з легкістю можна відкрити і пити всій родині як в профілактичних цілях, так і лікувальних. Подавати на стіл ви його можете як в холодному вигляді, так і попередньо підігрів його до необхідної температури і вживати як звичайний чай. 

Приємного апетиту!


Поради:

- 0,5 літрових загальний час стерилізації складає 15 хвилин, 1 літрових  – 20 хвилин, а 3 літрових30 хвилин

- ви також можете трохи видозмінити цей рецепт: взяти на 1 частина цукрового сиропу - 2 частини звичайного яблучного соку без м'якоті. Потім плоди глоду залити соком, все це прокип'ятити 2 хвилини, а потім вже додати до них цукровий сироп. Далі все слід робити як і в оригінальному рецепті компоту.

- до речі, цей компот ви можете не влаштовувати, а після приготування  - відразу ж спожити. Або можете просто налити його в невеликі скляні банки, закрити пластмасовими кришками і поставити в холодильник.

- дуже радимо пити компот з глоду при вагітності в цілях профілактики, адже за його допомогою можна лікувати безсоння у вагітних, а також знизити рівень збудження всієї нервової системи.