Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Компот із свіжих яблук

Більшість дітей просто обожнюють яблука і люблять їх не лише в свіжому вигляді, але і також моченими, а також просто сушеними. Багато дорослі теж не відстають від дітей і готують яблука навіть просто на пару, а також люблять піч з ними різні пироги і шарлотки. Тепер за допомогою яблук ви можете спробувати зробити ще й дуже корисний, а також смачний напій – компот із свіжих яблук, який не тільки сподобається усім від мала до велика, але і навіть доведеться до вподоби самим вимогливим любителям солодощів.

Інгредієнти для приготування компоту з свіжих яблук:

 1. Яблука - 1 кілограм.

 приготування сиропу нам знадобиться:

 1. Вода - 1 літр.
 2. Цукор-пісок - 400 грам.
 3. Вода - 750 мл

Інвентар  для приготування компоту з свіжих яблук:

 1. Миска для яблук
 2. Вафельний рушник або паперові рушники
 3. Ножа
 4. Обробна дошка дерев'яна
 5. Каструля велика для приготування сиропу
 6. Металеві кришки під закатку
 7. Закаточний ключ
 8. Друшляк або шумівка
 9. Плита
 10. Ганчірочка під банку
 11. Банки під закатку

Приготування компоту з свіжих яблук.

Крок 1: готуємо і режим яблука

готуємо і режим яблука

В першу чергу добре оглядаємо кожне яблуко на наявність червоточини, гнилі та інших недоліків. Якщо яблука дуже брудні і пилові, то їх слід попередньо помити в дуже теплій воді. Якщо у яблук є вищезазначені вади, то можете їх акуратно відрізати або змінити їх на нормальні плоди. Потім слід промити прохолодною водою, викласти на вафельний рушник і дати трохи можливості стекти води з яблук. Компот із свіжих яблук готується або з цілих плодів яблук, або нарізані на часточки або половинки. Отже, в ідеалі варто вибрати яблука максимально однакові по своєму кольору, розміру і ступеня зрілості. Якщо вибрані яблука мають досить тонку шкірку, попередньо чистити її не обов'язково. Після того як яблука обсохнуть їх можна буде при бажанні розділити їх на часточки.


Крок 2: замочуємо яблука в каструлі

замочуємо яблука в каструлі

Яблучні дольки укладаємо в миску зі злегка підкисленою водою, за допомогою або лимона, або за допомогою додавання у воду на кінчику ножа лимонної кислоти. Це робиться для того, щоб вони не темніли, поки ми будемо готувати все інше.


Крок 3: готуємо сироп і бланшируем яблука

готуємо сироп і бланшируем яблука

Для бланшування свіжих яблук і приготування солодкого сиропу для компоту ми беремо одну і ту ж воду. Якщо ви не дуже довіряєте якості води, що тече у вас вдома з-під крана, то краще від неї відмовитися, так як від цього, тобто від якості води, буде залежати смак і тривалість зберігання Ваших консервованих компотів. Я намагаюся використовувати чисту джерельну воду з вже перевіреного джерела. Отже, беремо містку каструлю і наливаємо туди стільки ж води, скільки в результаті у нас виходить за загальним літражу всій підготовлених банок. У каструлю з киплячою водою, додаємо цукор і чекаємо, постійно помішуючи, коли цукор повністю розчиниться у воді. Бажано розчиняти цукор не в киплячій воді, а воді на помірному вогні. Потім яблучні дольки бланшируем протягом 10 хвилин в окропі, після чого відразу ж перекидаємо їх на друшляк і обдаємо їх холодною водою.


Крок 4: консервуємо компот

консервуємо компот

Весь процес консервування краще всього слід починати безпосередньо з самої підготовки кухонної плити. На одній конфорці повинна кипіти велика каструля з трьома літрами води, на інший конфорці - місткий виварка або каструля з гарячою водою, в якій на ганчірочці повинна стояти порожній, підготовлена  закатку літрова банка. На третій конфорці повинна стояти ємність ( каструля, миска) з сиропом, який вже був доведений до кипіння. Краще всього якщо ви переллєте сироп в порожній 2 літровий чайник для більшої зручності. 

Тепер беремо приготовані яблука або часточки яблук, опускаємо їх в окріп на першій конфорці буквально 30 секунд, відразу ж перекладаємо їх після цього в банку, слідом заливаємо все сиропом і відразу ж закатуємо банку чистої кришкою. Далі повторюємо все також поки у вас не закінчаться приготовлені яблука і сироп. Кришки стоїть попередньо прокип'ятити і остудити. 

Якщо ви берете для консервації компоту 3-х літрові банки, то раніше заготовленої киплячої води вам знадобиться в кількості 5 літрів.


Крок 5: подаємо компот із свіжих яблук

подаємо компот із свіжих яблук

Закатані банки з компотом краще з місяць потримати перевернутими кришками вниз у якомусь теплому місці, наприклад в коморі, а потім перевернути і поставити на тривале зберігання. Потім в прохолодну зимову пору, ви відкриваєте компот, разливаете його по склянках або відразу в кухлик.  Тепер залишилося тільки подати на стіл в як дивовижного, корисного смачного напою.

Приємного апетиту!


Поради:

- якщо компот готується із стиглих антонівських яблук, то тоді кип'ятити ці яблука не слід, їх буде досить просто довести до кипіння.

- для такого компоту взагалі краще відбирати стиглі плоди і бажано  одного сорту.

- у окріп радимо опускати нарізані часточками яблука в друшляку. Якщо за розміром нічого не підходить, то ви завжди можете спочатку засипати яблука дольками в окріп, а потім за допомогою шумівки або невеликого друшляка їх дістати їх окропу і перемістити відразу ж в банку.