Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Компот із слив

Днями вирішила спробувати приготувати рецепт одного компоту, який напередодні прочитала в радянській книзі під назвою "Про смачну і здорову їжу". Компот із слив за способом приготування дуже простий, але самої його трудомісткою частиною вважається — витягування сливових кісточок з плодів. В принципі це робити необов'язково, але я дуже люблю, коли у вже готовому продукті мені нічого не заважає.

Інгредієнти для приготування компоту із слив:

 1. Сливи червоні - 1000 грам.

Для приготування сиропу нам знадобиться:

 1. Цукор-пісок - 250 грам.
 2. Вода - 650 мл на 500 грам слив.

Інвентар:

 1. Величезна миска або таз для слив
 2. Велика каструля для води
 3. Велика каструля для сиропу
 4. Велика дерев'яна Ложка
 5. Ножа
 6. Машинка для закочування банок
 7. Кришки для закочування
 8. Плита
 9. Кухонний рушник
 10. Банки під закатку компоту

Приготування компоту із слив.

Крок 1: підготовка злив для закочування

підготовка злив для закочування

Беремо приготовані сливи, ретельно їх оглядаємо на наявність тріщин, уражених ділянок або гнійних місць. Якщо такі у плода є, то його слід викинути або використовувати в іншому відповідному рецепті, але ні в якому разі не використовувати в консервації. По-перше, компот може із-за цього заграти, а по-друге, банки можуть вибухнути при тривалому зберіганні. Відібрані сливи у відмінному стані гарненько моєму прод проточною водою, потім позбавляємося від плодоніжок. Є три види приготування компоту: дуже легкий і трохи трудомісткий. Дуже легкий спосіб полягає в тому, що цілі сливи з шкіркою заливають сиропом і виходить компот. Другий спосіб передбачає очищення злив від шкірки, а також його вважають  трохи трудомістким, оскільки всі сливи потрібно буде ще при необхідність розрізати по полам, видалити з кожного плоду кісточку і тільки потім закладати плоди в банки для подальшої консервації.


Крок 2: готуємо узвар з цілих слив з шкіркою

готуємо узвар з цілих слив з шкіркою

Даний спосіб найбільш поширений, так як компот приготований таким способом готується легко і швидко. При такому варіанті приготування компоту сливи потрібно очистити від плодоніжок, ретельно помити і викласти на кухонний рушник, щоб з них могла стікати вода. Коли сливи підсохнуть, їх можна укладати в підготовлені чисті банки.При приготуванні компотів із слив можна застосувати прискорений спосіб. Його сенс полягає в основному в тому, що плоди сливи в першу чергу занурюють хвилин 8-13 в киплячий сироп, після чого сливи виймають і перекладають прямо в банки. Потім заливають їх цим же сиропом і не стерилізують. Прийнято же сливи спочатку хвилин 10-15 проварювати у киплячій воді, потім укладати в банки і слідом заливають киплячим сиропом. 


Крок 3: готуємо узвар з цілих слив без шкірки

готуємо узвар з цілих слив без шкірки

Плоди слив повністю занурюють в окріп і, як тільки сливова шкірка почне тріскатися і лопатися, їх відразу ж виймають шумівкою і опускають в заздалегідь приготовлений таз з холодною водою. Після чого за допомогою ножа легко знімають шкірку. Потім сливи відразу ж вкладаються в приготовані банки і заливаються цукровим сиропом. 


Крок 4: готуємо узвар з половинок злив з шкіркою

отовим компот з половинок злив з шкіркою

Для приготування цього компоту плоди сливи найчастіше зазвичай консервують, так би мовити  у власному соку з невеликим додаванням  цукру. Цукор додається в такій пропорції: 50—80 грам цукру-піску  1 літрову банку. Якщо вирішили закрити компот без цукру, то в приготовлену банку наливають всього 1—2 ложки води. Зроблений за такого способу компот із слив завжди в основному вживають як начинку. Далі відібрані, помиті і обсушені сливи розрізають гострим ножем на половинки. При цьому варто не повністю відокремлювати одну половинку сливи від іншої. Потім виймають зсередини кісточки і укладають такі порізані плоди в приготовлену чисту банку різаною поверхнею сливи вниз, намагаючись при цьому помістити якомога більше слив. Тепер весь вміст такої банки слід залити трохи сиропом.


Крок 5: готуємо узвар з половинок слив без шкірки

 готуємо узвар з половинок слив без шкірки

Його слід заливати спеціально підготовленим для цього сиропом. Отже, розрізаємо кожен стиглий плід з міцної кожицой навпіл, видаляємо зсередини кісточки, а всі половинки розкладаємо по банках, які підготовленим до консервації згідно з усіма правилами - тобто вони всі чисті, прокип'ячені і сухі. Сливові половинки укладають у банки тільки різаною поверхнею вниз і поверх заливають гарячим цукровим сиропом.


Крок 6: готуємо сироп для компоту

готуємо сироп для компоту

Розглянемо основні способи приготування сиропу під кожен вид приготування компоту. Для сливових компотів складаються з цілих слив  половинок без шкірки потрібно 500 грамів цукру-піску в співвідношенні 1 літр води. Для компоту з очищених від шкірки плодів злив слід брати 400 грамів цукру-піску відповідно на 1 літр води, а для компоту з використанням перестиглих слив достатньо всього лише 300 грамів цукру-піску.

Для приготування сиропу для заливки половинок плодів слив без шкірочки на необхідний 1 літр води слід додати 40 грамів швидкорозчинного желатину, який попередньо слід розчинити у невеликій мисці в теплій воді. 


Крок 5: стерилізація

стерилізація

Крім обробки плодів злив, а  також приготування сиропу слід приділити увагою і стерилізації банок з компотом. Отже, цілі плоди слив з шкіркою, які залиті цукровим сиропом, прийнято стерилізувати протягом 15 хвилин 80 градусах Цельсія,  цілі сливи або половинки слив без шкірки — стерилізують 20 хвилин при тій же температурі, що стосується половинок злив, які закриті у власному соку з невеликою кількістю цукру або без нього взагалі слід стерилізувати 45 хвилин при тих же 80 градусах або 35 хвилин при температурі 85 градусів.


Крок 6: подаємо компот із слив

подаємо компот із слив

Всі закриті банки з компотом радимо після  стерилізації та обкатки перевернути вниз шийкою. Потім їх бажано зберігати в якомусь теплому місці. Баночка будь-якого компоту із слив за даним рецептом, відкритого прохолодним зимовим вечором, доставить масу задоволення не тільки вам, але і всій вашій родині. І це - не кажучи вже про його користь.

Приємного апетиту!


Поради:

- для приготування компоту слід брати зрілі, але не дуже тверді плоди, краще всього брати сорт слив угорка або ренклод зелений. Але підійдуть і інші сорти слив.

- компот, приготований легким способом, а саме при закочуванні цілих слив, можна використовувати в подальшому і в якості начинки для різної випічки.

- якщо плоди слив сильно брудні або запилені, то їх слід помити в теплій воді.

- до речі, якщо хочете надати компоту ніжний аромат, то радимо додати в нього кілька ложечок рома.