Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Глід сушений

Глід — це дуже цінне харчове і особливо лікарська рослина, яка застосовують для профілактики і лікування різних захворювань, особливо серцево-судинної системи у людини. Крім цього вживати глід корисно вагітним і навіть діабетикам. Глід сушений, як один із способів заготівлі на зиму плодів глоду і описаний в даному рецепті.

Інгредієнти для приготування глоду сушеного:

  1. Плоди глоду - 1 кілограм.

Інвентар для приготування глоду сушеного:

  1. Друшляк
  2. Паперові рушники
  3. Духовка
  4. Кухонний деко або фанерна дощечка
  5. Скляна тара
  6. Пластмасова кришка або кришка з закруткою
  7. Гострий ніж
  8. Дерев'яна лопатка для перевертання або дерев'яна ложка

Приготування глоду сушеного.

Крок 1: відбираємо плоди глоду

відбираємо плоди глоду

Глід дозріває десь на початку осені. Глід буває і диких і культурних сортів. Плоди дикого глоду набагато дрібніше і не так смачні, як культурні садові сорти, тому найчастіше їх заготовляють в засушеному вигляді, щоб під час зими заварювати їх як ліки або застосовувати в якості вітамінного відвару, а також настою. Перед безпосередньою сушінням слід очистити плоди за допомогою ножа від так званих «носиків» і «хвостиків». Кісточки глоду завжди залишають на своєму місці. тобто не виймають їх, як при приготуванні компоту з глоду. Це робиться тому як в процесі  заварювання сушеного плода їх кісточки не заподіюють ніяких зайвих проблем.


Крок 2: сушимо глід

сушимо глід

Відібрані плоди глоду, ретельно миють у друшляку під проточною водою і просушують на паперових рушниках, щоб зайва волога могла спокійно зійти на рушник. Потім розігрівають кухонну плиту, висипають досить тонким шаром плоди прямо на кухонний деко або просто фанерну дощечку і сушать у духовці при температурі 50—60 градусів  відчиненими дверцятами.


Крок 3: подаємо глід сушений

подаємо глід сушений

Далі сушений глід за допомогою лопатки дерев'яною або ложки ви можете просто висипати в суху скляну тару і поставити в прохолодне місце, наприклад, в комору. У такому вигляді сушений глід може зберігатися до 8 років. В зимову пору за необхідності як ліки або в цілях профілактики, жменю сушеної глоду можете просто залити окропом у чашці або заварювальному чайнику, накрити кришкою, потримати хвилин 10 і відразу ж розливати по чашках. Якщо вам не подобається пити простий відвар з глоду, можете додати за смаком пару ложок цукру або додати настій глоду з сушених плодів прямо в чай.

Приємного апетиту!


Поради:

- з сушеного глоду ви можете робити не тільки настоянки, але і також відвари, компоти і просто чай. Все це готувати досить легко і не займе у вас багато часу.

- якщо просто запарити сушені плоди глоду в термосі, то всі його корисні речовини також чудово збережуться.

- до речі заварений окропом сушений глід ви можна не тільки пити, але і застосовувати даний настій як лікувальний лосьйон для шкіри обличчя, шиї і навіть декольте. Для цього вам слід сухі плоди просто запарити окропом і потримати їх так до повного розм'якшення, а потім за допомогою блендера або м'ясорубки плоди подрібнити, потім знову залити їх окропом у термосі і дати трохи настоятися. Після цього можете просто протирати цим настоєм свою шкіру.