Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Бочкові огірки

Хочу привітати вас, дорогі друзі, і розповісти вам про те, як я   готую бочкові огірки.  Все почалося з того, що я не могла пройти повз них на ринку. Вони продаються цілий рік, і запах від солінь йде такий, що аж ненароком  починають «текти слинки». От і почала сама собі готувати їх за давнім і перевіреним ні одним поколінням рецептом. Їм і хочу поділитися з вами. Тому якщо  у вас є льох для  зберігання огірків або інше місце, бочка і, безсумнівно, величезне бажання – давайте приступимо до приготування на зиму.

Інгредієнти для приготування бочкових огірків:

 1. Вода очищена —10 літрів
 2. Свіжий огірок — 100 кг.
 3. Кухонна сіль    якщо огірки великі, то беремо солі  850-950 грам, якщо середні – 750-850 грам, якщо ж дрібні – 620-750 грам
 4. Кріп (сушені нарізані стебла і парасольки) — 3 кг.
 5. Часник — 10-15 головок
 6. Листя чорної смородини — 1 кг
 7. Листя вишні — 0.5 кілограма
 8. Листя хрону (можна так само шматочки кореня) — 1 кг. (кореня беремо 300 грам)
 9. Гострий червоний перець — 10 шт.

Інвентар:

 1. Глибока миска
 2. Обробна дошка
 3. Гострий ніж
 4. Бочка

Приготування бочкових огірків.

Крок 1: Підготувати інгредієнти.

свіжозібрані огірки

Свіжі, бажано, тільки що зібрані огірки, ретельно миємо і ставимо вимочуватися (періодично змінюємо воду). Процес вимочування повинен займати не більше шести годин. Спеції також миємо й ошпарюємо окропом. Чистимо часник, ретельно промиваємо його. Стебла ріжемо за розміром 10-15 сантиметрів. Очищаємо коріння хрону. 


Крок 2: Укладаємо в бочку огірки.

бочка для огірків

Починаємо укладання з того, що на дно кладемо частина листя чорної смородини і вишні, хрону, частини кропу, кілька стручків гострого червоного перцю (бажано розрізати на кілька частин). Стінки бочки обов'язково змащуємо часником, це для того, щоб не утворювалася цвіль. Щільно укладаємо огірки, чим щільніше, тим краще. Це необхідно для того, щоб залишалося менше місця між огірками, і була більш щільна концентрація молочної кислоти. При подальшому бродінні це допоможе краще зберегтися солоним огіркам. Зазвичай я приправи кладу ще й посередині бочки, так як вона в мене не маленька. Якщо у вас бочка з подвійним дном, то необхідно вставити і розсіл заливати через шпунтовий отвір. При солінні у відкритій бочці огірки потрібно накрити щільною тканиною і зверху покласти дерев'яний кружок. Також можна поставити гніт, щоб верхні огірки були теж в розсолі.


Крок 3: Підготовка розсолу.

сіль для розсолу

Розсіл необхідно готувати за добу до соління огірків. Звичайну питну воду (краще всього сюди підходить вода з підвищеною жорсткістю) трохи розігрівають і додають сіль, ретельно розмішують. Кількість солі залежить від розміру самих огірків, чим крупніше огірки, тим більше необхідно солі. Після заливки огірків розсолом їх потрібно тримати при температурі 18-20 градусів кілька днів. Вже потім їх слід переносити в більш прохолодне місце для тривалого зберігання. Спочатку може бути бурхлива реакція і виділення піни і рідини з бочки, нічого страшного, просто доливайте трохи води. Обов'язково знімайте піну, якщо вона з'являється.


Крок 4: Подаємо бочкові огірки.

ароматні бочкові огірки

Готові бочкові огірки на смак дуже соковиті, хрусткі і ароматні.

Приємного Вам апетиту!


Поради:

— На своєму досвіді знаю, що більш кращий смак огірків виходить, коли вони покладені вертикально, носиком вниз до дна бочки.

— Раджу вам кращі сорти для засолювання: Муромський, Должик 105, Неросимый, Ніжинський 12.  Це називаю старі перевірені, можливо, вже сьогодні є і нові цікаві для засолювання сорти огірків.

— Для засолу раджу брати огірки більш пізніх зборів.

— Самий оптимальний розмір для соління огірків  красень довжиною 8—15 см, тобто недозрілий плід з не дуже великими насіннєвими камерами і недорозвиненими насінням.