Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Сливи консервовані

Є велика кількість способів консервувати сливи. Сьогодні хочу представити вашій увазі самий правильний і справжній рецепт приготування цих смачних, соковитих плодів. Сливи, приготовані за цим рецептом, скрасять ваші зимові дні і нагадають про яскраве сонячне літо. Ваша родина залюбки поласує цукровими плодами. Готуємо сливи консервовані.

Інгредієнти для приготування консервованих слив:

Інгредієнти на 8 літрових банок:

 1. Сливи – 7 кілограм
 2. Цукор – 1 кілограм 100 грам
 3. Вода чиста дистильована – 4 літра

Інвентар:

 1. Банку літрова – 8 штук
 2. Кришка металева для консервації – 8 штук
 3. Автоклав
 4. Сітка автоклава
 5. Плита
 6. Щипці для консервації
 7. Щипці для кришок
 8. Стіл
 9. Кухонне вафельний рушник – 3 штуки
 10. Глибока миска – 2 штуки
 11. Раковина з пробкою
 12. Великий друшляк
 13. Глибока каструля
 14. Ножа
 15. Дерев'яна лопатка
 16. Лійка з великим горлом
 17. Миска
 18. Ополоник
 19. Ключ для консервації
 20. Вовняна ковдра
 21. Тарілка

Приготування консервованих слив.

Крок 1: готуємо інвентар

банки

Перебираємо і переглядаємо банки на наявність тріщин і зазубрин на горлышках банок. Переглядаємо кришки, щоб на них не було іржі, вони не були гнуті, і в кожній кришки була гумова прокладка. Промиваємо інвентар в теплій проточній воді з додаванням будь-яких миючих засобів. Якщо вам не подобається запах хімії або ви віддаєте перевагу будь-яким іншим миючим засобам, можете використовувати їх, головне щоб банки і кришки були чисті. Потім опускаємо 8 літрових банок і 8 металевих кришок для консервації в автоклав, наповнений звичайною проточною водою, так щоб вони були повністю занурені в неї і ставимо на плиту, включену на сильний рівень. Після того, як вода закипіла, засікаємо час і стерилізуємо банки разом з кришками від 15 до 20 хвилин. Стерилізовані банки з допомогою щипців для консервації витягуємо з автоклава і ставимо шийкою вниз на стіл, попередньо застелений вафельним рушником.

кришки

Беремо глибоку чисту миску, опускаємо її в автоклав і зачерпываем трохи окропу. Потім викладаємо в неї стерилізовані кришки за допомогою щипців для кришок. Гарячою водою, яка залишилася в автоклаві обробляємо весь інвентар, за допомогою якого будемо робити консервацію.


Крок 2: готуємо сливи

сливи у воді

Беремо 7 кілограм твердої сливи і кладемо їх в раковину з водою закриту пробкою. Промиваємо плоди у холодній проточній воді від бруду, листя і інших не потрібних нам речовин даємо трохи відлежатися в ній, 10 хвилин буде цілком достатньо. Потім перекладаємо сливи у великій друшляк і даємо злитися залишкам води.

сливи в мисці

Миті чисті сливи укладаємо в чисту глибоку миску чистими руками.


Крок 3: викладаємо сливи в банку і заливаємо сиропом

надрізана зливу

Поки відмокають сливи, приготуємо сироп. Для такого виду консервації вариться легкий сироп, для того щоб смак злив не був перевантажений цукром і люди, які не вживають велику кількість цукру могли побалувати себе смачною зимової заготівлею. Тому ідеальний сироп це коли води в ньому більше ніж цукру, наприклад 60% на 30%. Для нашого сиропу ми візьмемо 4 літри чистої дистильованої води і 1 кілограм цукру, приблизно 125 грам на 1 літрову банку. На плиту, включену, на сильний рівень ставимо глибоку каструлю з чистою отчищенной водою і доводимо її до кипіння. Потім додаємо у воду цукор, прикручуємо плиту на середній рівень, і періодично помішуючи інгредієнти дерев'яною лопаткою кип'ятимо, сироп протягом 15 хвилин, за цей час цукор повністю розчиниться. Поки готується сироп, розкладемо по банкам сливи. Перевертаємо банки шийкою вгору і укладаємо в них сливи попередньо надрізавши кожен плід ножем для того щоб вони не вибухали під час нагрівання. Сливи укладаємо в банку щільно.

сливи в банку

На поверхню банки встановлюємо лійку з великим горлом, ставимо її в миску для того щоб не проливалися дорогоцінні краплі сиропу і чистим ополоником вливаємо в кожну банку гарячий сироп, так щоб він не доходив до горлечка банок на 2 пальця. Порожнє місце в банках заповнить сливовий сік, який вийде з неї під час стерилізації.

протерте горлечко банки

Горлечка банок зовні протираємо вологим чистим рушником для того, щоб на їх поверхні не залишився сироп який надалі буде заважати закупорювання банок кришками.

сітка автоклава з банками

Закриваємо банки кришками і встановлюємо їх на решітку автоклава.


Крок 4: стерилізуємо і консервуємо сливи

банки в автоклаві

Набираємо в автоклав нову проточну воду так, щоб вона не доходила до шийок наповнених сливами банок на 2 – 3 пальця і ставимо на плиту, включену на сильний рівень. Тепер головне не упустити момент вода в автоклаві не повинна закипіти, вона повинна нагрітися приблизно до 45 градусів, просто дивіться, щоб вона була нагріта, і від неї йшов пар. Беремо за ручки сітки автоклава, в якій стоять банки з заготовками, і дуже акуратно ставимо в сам автоклав так, щоб не впали кришки і не вилився дорогоцінний цукровий сироп.

банку з консервованої сливою

Стерилізуємо сливу в автоклаві протягом 20 хвилин. Потім по черзі і дуже акуратно дістаємо їх разом з кришками з киплячої води спеціальними щипцями для консервації. Закриваємо гарячі банки ключем для консервації, притримуючи їх вафельним кухонним рушником. Розстеляємо На підлозі вовняну ковдру, і на один з його кінців ставимо банки зі сливою вниз шийкою, допомагаючи собі рушником. Другим кінцем ковдри накриваємо консервацію так, щоб не було щілин і консервовані сливи охолоджувались без різких перепадів температури протягом 1 – 2 днів. Після того як банки охолонуть їх можна перенести в сухе темне і прохолодне місце для подальшого зберігання, це може бути комора або підвал.


Крок 5: подаємо сливи консервовані

банки зі сливами

Консервовані сливи подаються на тарілці холодними для дорослих і кімнатної температури для дітей. Їх можна вживати без добавок як солодкий десерт, або додавати у фруктові салати, випічку, желе. Зі сливового – цукрового сиропу можна готувати карамель, кисіль, мус. Часто таку зливу додають підливу до м'ясних страв. Сподіваюся, вам сподобалася зливу, приготована за цим рецептом. Смачно і корисно!

Приємного апетиту!


Поради:

− Банки можна мити за допомогою соди вона відмінно відмиває жир, цвіль і справляється з іншими забрудненнями навіть важко відмиваючих місцях.

− Обов'язково відмочувати сливу 5 – 10 хвилин в прохолодній воді, якщо ви купили сливу, яка була не опрыскана хімікатами, в ній можуть бути черв'ячки. Під час відмочування плодів вони спливуть черевцем вгору, і таким чином ви позбавитеся від непотрібної живності у вашій консервації.

− Якщо вам треба більшу кількість сиропу можете збільшити кількість води і цукру, зберігаючи пропорції приблизно 1:2.

− Якщо ви хочете, щоб ваша зливу під час консервації зберегла круглу форму, замість того щоб робити на її поверхні надріз ножем, можна поколоти її голкою або шпилькою. Таким чином, повітря, що скопився навколо її кісточки і всередині пір, буде виходити через маленькі отвори, але форма злив залишиться круглої.

− Якщо ви купили солодку сливу, сироп в якому будуть консервуватися плоди можна підкислити лимонним соком або лимонною кислотою. Але тільки після того, як він буде готовий. У киплячому сиропі сік і кислота втрачають свої властивості і стають гіркуватими.

− Час стерилізації заготовок залежить від обсягу банки і її місткості, півлітрові стерилізують 15 хвилин, літрові-20 хвилин, дволітрові 30 – 35, трилітрові до 45 хвилин.

−Завжди на плиті тримайте чайник з гарячою водою. Під час варіння сиропу вода може трохи википіти і сиропу може не вистачити на всі банки або зливу пустить мало соку. В такому випадку можна долити в банки трохи гарячої кип'яченої води.

− Якщо у вас немає автоклава, можете стерилізувати сливи у звичайній великої 10 літровій каструлі.