Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Заготовки » Заготівля ягід » Заморожена чорна смородина

Заморожена чорна смородина

Літо проходить, і ми починаємо все частіше замислюватися про холодну зиму і вітамінів, які так необхідні нам і нашим близьким під час цього суворого часу року. Як зберегти такий необхідний для людини вітамін С, який знаходиться майже у всіх фруктах і ягодах. І відповідь приходить сама по собі. Заморожування! Із задоволенням поділюся з вами самим справжнім і правильним рецептом замороженої чорної смородини.

Інгредієнти для приготування замороженої чорної смородини:

  1. Смородина – 1 кілограм

Інвентар:

  1. Морозильна камера
  2. Поліетиленовий пакет

Приготування замороженої чорної смородини.

Крок 1: підготовка і заморожування ягід

чорна смородина

Під час заморожування ягід зберігаються важливі харчові речовини, які називаються вуглеводи, також зберігаються нестійкі вітаміни і самий головний вітамін С, він втрачає свої властивості лише на 10-12 відсотків.

Для початку виберемо ягоди, вони повинні бути великими, стиглими і не пошкодженими. Перший і дуже важливий секрет правильної заморозки смородини – не мити її перед заморожуванням! Під час промивки ці ягоди набирають зайву рідину і деформуються. Тому беремо 1 кілограм чорної смородини, відчищаємо її від листочків, пошкоджених ягід, якщо такі є в наявності і гілочок, хвостики прибирати не треба! Підготовлені ягоди кладемо на тарілку і ставимо в морозилку. Температура в ньому повинна підтримуватися від -12 до – 19 градусів. Заморожуємо ягоди протягом 1 діб.

заморожена чорна смородина

Причиною заморожування ягід на підносі є те, що такі ягоди не злипаються в одну масу, це спрощує їх ділення на порції, ви завжди можете взяти потрібну вам кількість ягід, розморозити і застосувати для своїх потреб. Під час заморожування велика частина клітинного соку у вигляді води перетворюється на кристали, в результаті обсяг ягід збільшується вдвічі. А під час відтавання в правильно заморожених ягодах весь сік, який у них був, залишається всередині і не стікає.

пакет з замороженої чорної смородини

Через добу дістаньте заморожені ягоди і швидко пересипте їх чистими руками в чистий поліетиленовий пакет. Вставте в пакет звичайну трубочку для напоїв і приберіть все повітря з пакета. Губами приложитесь до питної трубочці і одним вдихом в себе висмокчіть все повітря. Цей процес створить вакуум в упаковці, що допоможе ще більш надійно зберегти ягоди.

пакет зі смородиною

Витягніть трубочку з пакету і закріпіть його затиском, так, щоб всередину не потрапляло повітря. Пакет з чорною смородиною поверніть в морозильну камеру і забудьте про неї до зими.


Крок 2: розморожуємо заморожені ягоди

ягоди чорної смородини

Заморожені ягоди смородини можна розморозити двома ефективними способами.

Перший з них, це мікрохвильова піч. Із загального мішечка з ягодами берете потрібну вам кількість смородини, всыпаете її в поліетиленовий пакет, мішечок з ягодами кладете в мікрохвильовку і включаєте режим розморожування на 3 рівень. Розморожуємо ягоди 1 – 2 хвилини. Потім витягуємо їх з мікрохвильової печі, промиваємо під проточною водою і кладемо на тарілку.

Другий спосіб триває довше. Беремо глибоку миску, наливаєте в неї холодну воду і опускаєте в неї мішечок із замороженими ягодами так, щоб всередину не потрапила вода. Таким способом ягоди розморожуються протягом 20 – 30 хвилин в залежності від того який кількість смородини було в пакеті. Готову розморожену смородину укладаєте на тарілку.


Крок 3: подаємо заморожену чорну смородину

чорна смородина на тарілці

Заморожена чорна смородина подається на тарілці, поряд ставиться піалу зі сметаною або збитими вершками. Свіжі ягідки можна додавати в морозиво або йогурти, запікати з ними пироги, тістечка, прикрашати торти. Так само свіжозаморожену чорну смородину використовують для приготування компотів, желе, мармеладу, пастили і сиропів. Професійні кулінари використовують цю ягоду в різних видах підлив які подаються разом з рибою та м'ясом. Корисно і смачно!

Приємного апетиту!


Поради:

− Таким же способом ви можете заморозити малину, суницю, полуницю, і червону смородину.

− Ви можете розкласти заморожену смородину, більшу кількість пакетиків в менших масах. Так вам буде зручніше діставати потрібну вам кількість ягід з холодильної камери, і вакуум в інших пакетах не буде порушуватися.

− Замість затиску можете використовувати гумку для волосся або просто зав'язати пакет на нещільний вузол, щоб після заморозки можна було легко розв'язати.

− Заморожену таким чином смородину можна замість пакетів розфасувати в чисті стерильні сухі банки і закрити стерильними сухими пластмасовими кришками. Банки з ягодами зберігати в морозилці.

− Фрукти і ягоди можна заморожувати і іншим способом, зробивши цукровий сироп. Зваріть сироп, 500 грам цукру на 1 літр води. Підготовлені помиті ягоди і фрукти без серцевини, кісточок, листочків, плодоніжок укладіть в металеві форми або поліетиленові пакети і заморозьте в морозилці. Після того як потрібний вам продукт замерз, витягніть його з холодильника і покладіть в теплий сироп на пару хвилин. Температура сиропу 35, 40 градусів. Потім за допомогою шумівки витягніть їх з сиропу укладіть в пакети і заморозьте. Виходити брикети з ягодами або фруктами. Під час такої заморозки фрукти і ягоди не набирають багато рідини і не сильно розбухають. Зверху вони покриваються крижаною скоринкою від цукрового сиропу. Такий вид заморозки використовують для дуже тривалого зберігання фруктів і ягід.