Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Шість перевірених способів є менше

У більшості населення харчове поведінка помітно страждає. Нам дуже складно відмовити собі в додатковій булочці або в солодкому топинге для каші. До речі, це стосується не тільки шкідливою, але і корисної їжі. В результаті цифра на вагах невблаганно зростає, а фронт робіт з підготовки тіла до наступного літа розширюється.

Ситуація особливо ускладнюється в холодну пору року. Їжа дає можливість зігрітися і побалувати себе після марафону з перешкодами у вигляді дощів, хуртовин або вітру.

Осінньо-зимовий сезон не привід є більше. Cookery ділиться перевіреними лайфхаками, які допоможуть вам їсти менше і залишатися в гарній формі навіть в сезон пуховиків і курток.

Приберіть заборонену їжу подалі

Банально, але факт: якщо людина не бачить їжу, то він її не хоче. Напевно ви помічали за собою, що наявність печива в кухонному ящику невблаганно штовхає вас здійснити гастрономічний проступок і з захватом насолодитися чаюванням з солодощами. Якщо печива ні — питання вирішене сам собою. Організм цілком непогано справляється без нього.

Цю особливість підтверджують наукові експерименти. Вчені встановили, що якщо заборонені продукти потрапляють у поле зору людини, то його порція збільшується на 71%. Не купуйте тортики і тістечка — не буде дилеми і докорів сумління.

Не давайте собі право вибору

Звучить не дуже демократично, але іноді потрібно тримати себе в шорах. Дослідження показали, що різноманітність їжі погано впливає на харчову поведінку. Наш організм набагато ефективніше насичується, коли відчуває одні й ті ж смаки і запахи. Якщо у нього є вибір, то споживання збільшується на 23%.

Цю цифру вчені отримали в ході експерименту з цукерками M&m's. Якщо у людини був вибір з 10 цукерок різного кольору, він з'їдав на 43 кульки більше ніж ті, хто обирав лише з 7 відтінків. Ось так ось!

Розмір посуду має значення

Дивно, але це дійсно працює. Розмір посуду, з якої ви їсте, безпосередньо впливає на кількість їжі, яка надійде у ваш організм.

Людина з'їдає 92% їжі на своїй тарілці. Це довели вчені. При цьому зовсім не важливо, наскільки ви голодні. Все залежить від розміру посуду. Так що купите невеликі тарілки і не переїдайте.

Їжте повільно

Нам з дитинства повторюють, що є необхідно повільно, ретельно пережовуючи їжу. Якщо ви з юних років завчили це правило, то це прекрасно. Якщо ж у вашому характері домінує бунтарський дух, то саме час дослухатися до порад старших і почати усвідомлено приймати їжу. Ніколи не пізно придбати здорову звичку.

Слідкуйте за сигналами, які посилає вам організм. Не варто переїдати, якщо ви вже наїлися, але на тарілці залишилася їжа. Хто сказав, що ці 92% їжі ви повинні з'їсти в обов'язковому порядку? Піклуйтеся про себе і припиніть трапезу, якщо організм вже отримав те, що йому потрібно.

Не відволікайтеся на інші справи

Ще одна цінна мудрість, яка не втрачає своєї актуальності з дитячих часів — заборона відволікатися під час їжі. Під час сніданку, обіду або вечері необхідно є, а не дивитися телевізор, читати газету, перевіряти робочу пошту. Це мінімум, який ви можете зробити заради здоров'я свого організму. А ще ви не будете переїдати. За статистикою, люди, які відволікаються за їжею, з'їдають від 30 до 70% більше їжі, ніж ті, які зосереджені на трапезі.

Їжте на самоті

Ми не закликаємо вас ставати затятим социофобом, але по можливості їжте на самоті. Сприймайте прийом їжі як життєву необхідність, а не розвага. Ваше головне завдання — збагатити організм поживними речовинами і відновити сили. Справа в тому, що прийом їжі в компанії друга збільшує вашу порцію на 35%, а в компанії друзів — на 96%. Спілкуйтеся з друзями на прогулянках — це цікавіше і корисніше.