Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Що таке інтуїтивне харчування: корисні поради та рекомендації

Що таке інтуїтивне харчування: корисні поради та рекомендації

У нашому огляді ми розповімо вам усе найцікавіше про інтуїтивному харчуванні, а також поговоримо про те, наскільки воно ефективно.

Наука про харчуванні не стоїть на місці, пропонуючи нам все нові підходи до формування раціону. Буквально кілька років тому весь світ вважав калорії, мріючи про стрункості. На зміну цьому течією прийшло правильне харчування, в рамках якого ми вчилися поєднувати нутрієнти — білки, жири і вуглеводи.

Зараз на перший план виходить вже не стрункість або краса, а психологічний стан, який, безумовно, страждає із-за постійного стресу, пов'язаного з обмеженнями в харчуванні. Для того щоб відчувати себе максимально комфортно як фізично, так і психологічно, багато почали дотримуватися інтуїтивного харчування.

Цей підхід до харчування не новий, про нього вперше заговорили ще 70-ті роки минулого століття, але популярність в Росії він почав набирати тільки зараз. І незважаючи на те, що цей термін зустрічається нам все частіше і частіше, не всі розуміють основи даної системи. Сьогодні пропонуємо з'ясувати, що ховається за поняттям "інтуїтивне харчування" і наскільки така модель раціону ефективна.

Що таке інтуїтивне харчування?

У рамках даної системи харчування нам пропонується забути про всі поради експертів і харчуватися, слідуючи своїм інстинктам. З одного боку, ніхто не знає наш організм краще, ніж ми самі, а з іншого — роки, проведені в пошуках ідеальної дієти, притупили базові інстинкти, і ми вже не можемо повністю на них покладатися.

Крім того, не варто забувати, що часто ми їмо не тільки, коли голодні, але і при стресі, за компанію або просто від нудьги. Такий підхід суперечить інтуїтивного харчування, так як головний принцип цієї системи полягає в тому, щоб їсти, коли голодний.

Головні помилки інтуїтивного харчування

Вирішивши перейти на інтуїтивне харчування, багато хто стикається з двома основними проблемами. Одна частина людей прирівнює цю систему до вседозволеності і починає безконтрольно поглинати те, що раніше було під забороною, виправдовуючись тим, що цього вимагає організм.

Інша група людей продовжує харчуватися по тій же системі, якої дотримувалася раніше, виявляючи інтуїцію лише у виборі між гречкою чи рисом, брокколі або цвітною капустою. І той, і інший підхід неправильний. Але як же тоді харчуватися?

Як харчуватися на інтуїтивному харчуванні?

Перше, що радить зробити автор цієї системи, сам схудлий більше, ніж на 20 кілограмів, це відмовитися від всіх дієт. І перш ніж приступити до прийому їжі, завжди задавати собі два питання: "чи дійсно я голодний?" і "чи хочу я саме це блюдо?".

Перше питання допоможе вам навчитися контролювати почуття голоду, а другий — не піддаватися впливу реклами або інших сторонніх факторів, що впливають на вибір страви. Також важливо не ділити їжу на шкідливу і корисну, калорійну або низькокалорійну.

Якщо на самому початку ви ще не можете повністю контролювати свої бажання, то дайте організму насититися забороненою їжею, але тільки тоді, коли ви дійсно голодні. Оцінюйте почуття голоду за десятибальною шкалою і, виходячи з-за столу, намагайтеся не перевищувати позначку в 7 балів.

Наскільки ефективно інтуїтивне харчування?

В останні кілька років проводиться все більше досліджень інтуїтивного харчування, підтверджують його ефективність. Даний підхід допомагає знизити залежність від їжі і уважніше ставитися до сигналів організму, що сприяє зниженню, а потім стабілізації ваги.

Крім цього, досягнувши гармонії з власним тілом, більшість прихильників інтуїтивного харчування перестають гнатися за нав'язаними суспільством еталонами краси, приймаючи себе такими, які вони є. А це позитивно позначається на психологічному стані, що, безумовно, знижує ризик переїдання через невдоволення собою.