Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » П'ять простих порад, як довше зберегти свіжість літніх фруктів

П'ять простих порад, як довше зберегти свіжість літніх фруктів

Літо дарує нам море соковитих фруктів і ягід. Ось тільки свіжість їх так швидкоплинна. Але при певних умовах трохи продовжити її все ж можна. Розповідаємо як.
У літніх свіжозірваного плодів вік недовгий, особливо якщо вони пролежать хоча б один день на відкритому прилавку. В ідеалі, щоб зберегти фрукти свіжими, треба їсти їх прямо з дерева або не відходячи далеко від місця їх продажу. Але здійснити таке можуть не всі і не завжди. Скористайтеся кількома простими порадами, як продовжити життя соковитих дарів літа.

Порада 1: охолодітьЯгоди та фрукти з кісточками рекомендується відразу, як тільки ви принесете додому відправити в холодильник. Особливо це стосується тих плодів, які ви придбали на відкритому ринку. Нагрівшись на сонце і потрапивши в теплу квартиру, вони швидко досягнуть піку своєї зрілості і почнуть псуватися. Приміром, якщо полуницю, яка цілий день провела на прилавку, не вчасно покласти в холодильник, на ранок вона може зіпсуватися.

Порада 2: захистіть від вологи

Вологість є ворогом для фруктів. Краще всього мити безпосередньо перед самим вживанням, а не заздалегідь. Зберігайте фрукти на паперових або чистих тканинних рушниках, що допоможе поглинути зайву вологу. Тримайте їх на полиці, а не в нижніх ящиках холодильника (виняток — контейнери з контролем температури). Справа в тому, що в більшості стандартних холодильників нижній рівень, що відрізняється високою вологістю, більше підходить для зберігання овочів, ніж фруктів.

Порада 3: забезпечте повітрям


Якщо плоди щільно упаковані, то циркуляція повітря між ними буде поганий, а значить, з'явиться волога, яка викличе гниль. Зберігайте плоди з кісточками в неглибоких мисках в холодильнику. Тендітні ягоди акуратно перекладіть в широкий контейнер з заздалегідь викладеним на дно паперовим рушником. Після розподілу одного шару, знову накрийте його паперовим рушником і продовжуйте викладати наступний. Кришку контейнера краще залишити відчиненими, щоб позбавитися від зайвої вологи.

Порада 4: дайте простір

Стиглий фрукт швидко стає м'яким і легко пошкоджується, що веде до утворення цвілі і гнилизни на його поверхні. Не залишайте ягоди у тій тарі, в якій ви їх придбали. Інакше під тяжкістю власної ваги вони можуть швидко прийти в непридатність. З тієї ж причини не переповнюйте мішок або контейнер стиглими, соковитими персиками або нектаринами.

Порада 5: використовуйте кислоту

Якщо серед куплених абрикосів, персиків або ягід виявилися перестиглі плоди, то спробуйте їх реанімувати за допомогою кислотного ванни. Змішайте одну частину столового оцту з десятьма частинами простої води. Цією сумішшю обполосніть перезрілі фрукти. Такий спосіб вбиває спори цвілі, збільшуючи термін свіжості плодів.