Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Як правильно зберігати овочі і фрукти

Як правильно зберігати овочі і фрукти

Плісняві гриби, почорнілі банани, пожухлі салат — зберегти свіжість овочів і фруктів нелегко навіть в холодильнику. Але продовжити їм життя можна завдяки декільком нескладним хитрощів.
Самий простий спосіб зберегти продукти свіжими — купувати їх потроху і відразу ж використовувати в їжу. Але бігати щоразу в магазин за новим провіантом не дуже зручно, та й ніколи. І перший, до кого ми звертаємося за допомогою цього питанні, холодильник. Проте і йому не під силу зберегти свіжої ніжну структуру овочів і фруктів. Ділимося з вами простими порадами, як продовжити свіжість деяких продуктів.
1. Банани

Якщо вам необхідно зберегти гроно бананів свіжою протягом тижня, надсилати її в холодильник не варто — цим ви зменшите корисні властивості продукту, та й навряд чи врятуєте фрукти від почорніння і м'якості. Набагато ефективніше і простіше обернути верхівку бананової грона в поліетиленову плівку. Фокус в тому, що банани через стебла виділяють газ етилен, допомагає їм дозрівати. Поліетиленова перешкода зменшує вивільнення цього газу, і банани довше залишаються свіжими. Етилен виділяють нектарини, груші, сливи, дині та помідори. Тому зберігати їх краще окремо один від одного.
2. Селера

Такий корисний овоч — знахідка для фітнес-салатів, але тільки в свіжому вигляді. Селера досить швидко переходить з розряду хрустких і соковитих закусок у щось еластичне і несмачне. Продовжити йому життя допоможе алюміній. Після того як ви помиєте і висушіть стебла селери, щільно загорніть їх у алюмінієву фольгу і відправте в холодильник. Такий спосіб захистить овоч від проникнення надлишків повітря і вологи, не перешкоджаючи при цьому необхідного газообміну, який підтримує свіжість продукту. У випадку з селерою поліетиленова плівка не підійде: вона буде заважати газообміну, що скоротить період свіжості зелені.
3. Листя салату

Навесні потреба у свіжій зелені відчувається особливо гостро. Соковиті листя салату часто стають фаворитом столу і отримуються в більших кількостях. Але далеко не всі з них вдається зберегти свіжими — через кілька днів пружні листя перетворюються в щось сумне, обвислий і практично позбавлений смаку. Є простий вихід: оберніть ящик для зберігання зелені в холодильнику паперовим рушником. Це буде корисно не тільки салату, але й іншим овочам. Папір поглине надлишки вологи, що скупчуються в холодильнику, і допоможе овочам зберегти їх початкові властивості протягом тривалого часу.
4. Ягоди

Це, мабуть, найбільш ніжні і труднохранимые представники рослинного світу. Не за горами літні місяці, коли ягоди стануть провідним сезонним продуктом. Але просто покласти їх у пластиковий контейнер і відправити в холодильник — мало. Так вони досить швидко почнуть псуватися. Попередньо їх рекомендується промити в спеціально приготованому розчині: 1 частина оцту на 3 частини води. Після оцтової ванни заново промийте ягоди звичайною водою, щоб позбавити їх від неприємного присмаку. Дайте їм висохнути і тільки потім покладіть в контейнер і відправте в холодильник. Оцет вбиває бактерії на ягодах, що допомагає запобігти зростання цвілі і продовжити свіжість.
5. Картопля

Рідко хто купує його поштучно. Зазвичай цей овоч ми беремо цілими мішками і зберігаємо в спеціальних ящиках у прохолодному, добре провітрюваному, сухому приміщенні. Ось тільки ближче до весни під впливом вологи і сонячного світла картопля має звичай проростати. Такий природний механізм можна пригальмувати завдяки простий хитрощі: покладіть поруч з картоплею кілька яблук. Садовий фрукт допомагає продовжити термін зберігання картоплі і утримати її від проростання. Ось тільки яблука з-за свого властивості вбирати сторонні запахи можуть втратити смакові якості.
6. Гриби

Смачний, ситний і корисний інгредієнт багатьох делікатесних страв — гриби — досить непросто зберігати. А адже їх свіжість — це запорука не тільки відмінних смакових якостей, але і безпеки нашого шлунка. Зазвичай ми кладемо гриби в поліетиленовий мішок або в пластиковий контейнер, щоб потім поставити в холодильник. Але пластик стимулює утворення вологи, що загрожує цвіллю і наступним гниттям грибів. Набагато правильніше покласти в паперовий пакет, який дозволить грибів дихати, вбереже від вологи, сповільнюючи процес гниття.