Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Що потрібно знати про магазинних соках: распространненные міфи

Що потрібно знати про магазинних соках: распространненные міфи

Магазинні соки регулярно стають об'єктом численних контрольних закупівель і вивчаються на предмет їх корисності. У новому огляді ми розвінчуємо поширені міфи про них.
Сьогодні на прилавках магазинів можна знайти найрізноманітніші соки. Вони продаються в пакетах, пластикових та скляних пляшках. Кожен може знайти собі смак до душі. Однак цей продукт не тільки найпопулярніший, але ще і найбільш суперечливий. Магазинні соки регулярно стають об'єктом численних контрольних закупівель і вивчаються на предмет їх корисності.

Деякі вважають, що від купівлі цього продукту краще утриматися. А інші, навпаки, не бачать нічого такого в тому, щоб побалувати себе соком з пакета.

Ми вирішили розвінчати 5 поширених міфів про соки, які можна купити в магазині. Звичайно, мова йде тільки про сумлінних виробників, які не обманюють покупців і поважають норми і стандарти при виготовленні свого продукту.
1. В магазинних соках немає корисних речовин

Ця думка помилкова. Магазинні соки теж можуть бути корисними. Якщо ви хочете, щоб напій не просто чудово освіжав в жарку погоду, але і був би джерелом вітамінів і мінералів, то зверніть увагу на відновлені соки.

Сучасні технології їх виробництва допомагають максимально зберегти смак, аромат і корисний склад фруктів, які використовуються для приготування соку. Як це працює? На плантаціях після збору врожаю фруктів вичавлюють сік. З нього видаляється частина води. Виходить концентрат, який краще зберігається і може без втрат бути доставлений на виробництво. Потім в цей концентрат додається рівно така ж кількість води. В результаті вітаміни та інші корисні речовини залишаються цілими і неушкодженими.
2. В магазинних соках дуже багато цукру

В більшості випадків це дійсно так. Але ситуація змінюється в лучшую бік. Конкуренція на ринку зростає, і виробники соку зацікавлені в тому, щоб їх продукт був кращим. Правильне харчування стає все популярнішим, а споживач боїться цукру? Значить, потрібно мінімізувати його вміст у продукті.

Якщо всі технології при виробництві соку дотримані, то в ньому не повинно бути додаткового цукру. Купуйте сік з позначкою "натуральний" на етикетці. У такий продукт не можна додавати цукор. Це гарантує закон.

А от в нектарах може бути і цукор, регулятори кислотності. Хоча потрібно уточнити, що нектари готують з фруктів і ягід, з яких вичавити сік досить проблематично. Ось тому в занадто солодкий персиковий нектар і додають регулятори кислотності, а кисленький вишневий напій, навпаки, роблять більш солодким і смачним за допомогою цукру.
3. Пакетовані соки є причиною набору зайвої ваги

Це твердження застосовне до всіх соків. Звичайно, соки самі по собі калорійні, тому що містять у своєму складі природні цукру. І це справедливо як для свіжих, так і для пакетованих варіантів. Але якщо продукт натуральний і в ньому немає додаткових цукрів, то від склянки такого соку в день ви навряд чи наберете зайву вагу. А ось корисні речовини і вітаміни ваш організм отримає.
4. Магазинні соки — це джерело консервантів

Повторимо просту істину: якщо сік виготовлений у відповідності з технологіями, то додавати консерванти у нього просто немає ніякої необхідності. Навіщо виробнику витрачати ресурси і час на те, що не принесе ніякої користі?

Тривалий термін придатності в більшості випадків пов'язаний не з додаванням консервантів, а з технологією виробництва. Справа в тому, що сік пастеризують, нагріваючи до певної температури, а потім відразу ж поміщають в асептичну картонну упаковку. Це допомагає вбити всі мікроби і захистити продукт від дії світла і кисню. Звідси і тривалий термін зберігання.
5. Свіжий фрукт набагато краще магазинного соку

Звичайно, свіжі овочі та фрукти дуже корисні. Але не завжди є бажання і час вживати їх у сирому вигляді. А стакан якісного соку легко може заповнити нестачу вітамінів і мінералів і втамувати спрагу.

Всесвітня Організація охорони Здоров'я рекомендує дорослій людині вживати не менше 5 порцій овочів і фруктів на день. Так чому б не замінити одну порцію склянкою смачного соку?