Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » П'ять міфів про вуглеводах, які потрібно знати

П'ять міфів про вуглеводах, які потрібно знати

Розвінчуємо поширені міфи про вуглеводах, які міцно вкоренилися у свідомості суспільства.
Якщо ви читали хоча б одну статтю про правильне харчування і здоровий спосіб життя, то, напевно, у вашій голові відклався інформація про те, що вживання вуглеводів потрібно скоротити всіма мислимими і немислимими способами.

У цьому, звичайно, є здоровий глузд, але все потрібно робити з розумом. Насправді вуглеводи не є абсолютним ворогом гарної фігури і міцного здоров'я. Просто треба дещо про них знати, щоб вибирати для свого раціону правильні вуглеводи.

Сьогодні розвінчуємо 5 поширених міфів про вуглеводи, завдяки яким ви по-новому подивіться на свої харчові звички.
Міф №1: Від вуглеводів гладшаєш

У цьому твердженні є частка істини, але вірно воно лише частково. Складні вуглеводи — цільнозерновий хліб, крупи, макарони з твердих сортів пшениці, крохмалисті овочі — не представляють особливої шкоди для організму. А ось прості вуглеводи дійсно досить калорійні. В них міститься дуже багато цукру і лише незначна кількість клітковини. Тому, коли ви вживаєте вуглеводи, організм одержує так звані порожні калорії. Вони не переробляються в енергію.

Однак багато дієтологів вважають, що причиною зайвої ваги є не вуглеводи як такі. Просто така їжа дуже смачна, а ми іноді зовсім не стежимо за тим, скільки цукерок і печива з'їли. Ось і зайві кілограми. Втім, і складні вуглеводи можуть бути дуже калорійними. Наприклад, паста з вершковим соусом. Від такої їжі теж можна з легкістю поправитися.

Заведіть щоденник харчування і відстежуйте, скільки вуглеводів у вашому раціоні. Від однієї цукерки з вами нічого поганого не трапиться, але якщо ви з'їли дюжину, то саме час задуматися про своє харчування і перестати звинувачувати у всьому вуглеводи.
Міф №2: Всі прості вуглеводи однаково шкідливі

  • Ні, це не так. Прості вуглеводи теж можуть різнитися. Чіпси, цукерки, кондитерські і хлібобулочні вироби, солодка газована вода — це одна справа. Вони дійсно не підуть на користь вашому організму, хоча іноді побалувати себе можна. А от фрукти і молочна продукція — це інше. Вони теж являють собою прості вуглеводи, але для організму ці продукти набагато корисніші.

Однак все ж варто пам'ятати, що прості вуглеводи діють на організм однаково. Вони володіють низьким глікемічним індексом і підвищують рівень цукру в крові. В результаті апетит росте швидше. Тому якщо ви хочете довше залишатися ситим, то налягайте на складні вуглеводи. Вони засвоюються організмом довше, тому почуття голоду атакує вас не відразу.
Міф №3: Паста, хліб — це вороги фігури

Якщо ви так міркуєте про будь-пасти і будь хлібі, то ви помиляєтеся. Дієтологи стверджують, що ці продукти можуть бути абсолютно нешкідливими для фігури та здоров'я. Просто вибирайте цільнозерновий хліб і макарони, виготовлені з твердих сортів пшениці.

додайте в блюдо калорійні соуси і шкідливі продукти. Саме вони є ваші головними ворогами. Якщо готуєте пасту, то поєднуйте її з корисними овочами або вареним м'ясом. До речі, розмір порції не повинен перевищувати розмір вашого кулака. А якщо любите перекушувати сендвічами, то використовуйте для його наповнення курку, приготовану на грилі, томати, авокадо та інші поживні продукти.
Міф №4: Схуднути можна тільки на низкоуглеводной дієті

Якщо у вас багато зайвої ваги, а ви мрієте скоріше від нього позбутися, то може, вам підійде цей варіант. Однак пам'ятайте, що вуглеводи важливі для бадьорості та активної роботи мозку. Адже вони поставляють в організм глюкозу, яку він переробляє в енергію. А коли глюкози немає, то в енергію переробляється жир. Стан вуглеводного голодування клітин називається кетозом.

Однак дієтологи підказкамиають, що результат нехай і буде швидким, але навряд чи протримається довго. Адже ви не зможете постійно дотримуватися такої дієти, а значить, зайві кілограми скоро повернуться. І буде здорово, якщо вони не захоплять з собою парочку нових. До речі, стан кетозу також загрожує виникненням хронічного неприємного запаху з рота і запорів.

Тому не варто мінімізувати вуглеводи до межі. Просто намагайтеся стежити за розміром порцій і є приблизно в один і той же час. Включіть в раціон більше складних вуглеводів і
Міф №5: Вуглеводи повинні становити менше 50% від усього раціону

Цей міф безпосередньо пов'язаний з попереднім. Чомусь вважається, що скинути зайві кілограми можна тільки в тому випадку, якщо звести споживання вуглеводів до мінімуму.

Звичайно, для кожної людини відсоток тих чи інших речовин в раціоні буде відрізнятися. Це залежить від віку, статі, способу життя. Однак дієтологи одностайно стверджують, що в раціоні дорослої людини має бути 45-60% вуглеводів. Це оптимальна норма, яка необхідна для нормальної життєдіяльності всього організму.

Навіть якщо ви активно займаєтеся спортом, цей відсоток не змінюється. Ви можете збільшитьь загальну калорійність раціону, але вуглеводів в ньому повинно бути, як і раніше 45-60%.