Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Сім помилок, що заважають вам скинути зайву вагу

Сім помилок, що заважають вам скинути зайву вагу

Часом не тільки самі продукти можуть впливати на наш організм, але і те, як ми їх вживаємо. Давайте сьогодні розглянемо помилки, що гальмує нас на шляху до стрункості.
Намагаючись харчуватися правильно і збалансовано, кожен з нас тим не менш регулярно робить помилки, які заважають підтримувати ідеальну фізичну форму і скидати вагу. У наших оглядах ми часто розповідаємо вам про користь продуктів для схуднення та їх вплив на організм у цей непростий період, але не менш важливо, в який час і з чим їх вживати.

Пропонуємо вам разом з нами провести роботу над помилками, що гальмують процес схуднення, і на підставі одержаних знань скорегувати свій особистий графік прийому їжі, який допоможе прискорити метаболізм.
Помилка 1: неправильні вуглеводи

Вже давно ні для кого не секрет, що тим, хто прагне отримати або ж зберегти струнку фігуру, краще повністю відмовитися від так званих білих вуглеводів, що містяться в хлібі, випічці, макаронах. Замінити ці продукти можна аналогами з цільнозерновий борошна. Також, вибираючи, наприклад, між білим і коричневим рисом, перевагу варто віддати останньому.

Іншим джерелом вуглеводів є всілякі овочі і фрукти. Недавні дослідження показали, що міститься в них клітковина на 30% прискорює обмін речовин, а значить їжа, що надходить в організм, буде засвоюватися краще і швидше, не відкладаючись у вигляді підшкірного жиру. Але і тут є свої нюанси. Для досягнення максимального ефекту вибирайте свіжі овочі без крохмалю і несолодкі фрукти. Намагайтеся також не піддавати їх термічній обробці, а вживати в вигляді салатів.
Помилка 2: тепла вода

Всі адепти здорового способу життя визнають важливість підтримання водного балансу в організмі. Фахівці рекомендують випивати у середньому 2 літри води в день з деякими поправками на вагу і наявні хронічні захворювання. Це допомагає всім системам, в тому числі і метаболізму, продуктивно працювати.

Однак далеко не всі знають про те, що набагато більш помітного ефекту можна досягти, замінивши теплу воду або воду кімнатної температури на холодну. Цим прийомом часто користуються балерини, адже організму потрібна додаткова енергія, щоб зігріти воду, а значить, день буде витрачатися близько 50 додаткових калорій.
Помилка 3: білки на сніданок

Незважаючи на наявність великої кількості інформації про правильне харчування, багато прирівнюють вуглеводи в раціоні до зайвим сантиметри на талії і прагнуть повністю їх виключити, вживаючи навіть на сніданок білкові продукти. Безумовно, пишний омлет, бутерброд із сьомгою або яйце-пашот — це смачно, але з точки зору схуднення не дуже правильно.

На думку американських фахівців з здоровому харчуванню, вага буде скидатися легше і швидше, якщо на сніданок є складні вуглеводи. Віддавайте перевагу кашам з фруктами або панкейкам з вівсяної борошна. Це дозволить вам на 10% прискорити обмін речовин.
Помилка 4: залізо тільки в залі

Якщо ви належите до любителів "потягати залізо" в спортивному залі, це, звичайно ж, допоможе вам знайти струнке і підтягнуте тіло мрії. Але не забувайте, що залізо — це ще і дуже цінний для нашого організму мікроелемент, що діє не на зовнішньому, а на внутрішньому рівні.

Залізо входить в склад дихальних ферментів, забезпечують насичення клітин і тканин киснем, завдяки чому процес спалювання жиру відбувається швидше. Обов'язково включайте в свій раціон бобові, шпинат, а також кедрові горіхи фісташки, щоб фізичні навантаження були більш результативними.
Помилка 5: не їсти після тренування

Тут, безумовно, важливу роль відіграє те, яку тренування ви проводили, її тривалість та інтенсивність, але пам'ятайте, що фахівці не рекомендують ігнорувати почуття голоду, що виникає після занять спортом. Це може сповільнити обмін речовин і привести до ряду проблем зі здоров'ям.

Головна мета перекусу після фізичних навантажень — це відновити сили, не зводячи при цьому до нуля витрачені на тренування зусилля. Вибирайте страви, які поєднують вуглеводи і білки. Ідеальним варіантом буде кіноа з овочами або бурий рис з рибою.
Помилка 6: всі без кофеїну

Дотримуючись здорового способу життя, деякі повністю відмовляються від природних стимуляторів, до яких відноситься і кофеїн. Звичайно, для різноманітності можна в разовому порядку замінити відваром чай з трав, а замість звичайної кави випити декофеїнізовану, але не варто перетворювати в систему.

Справа в тому, що кофеїн допомагає їжі перетравлюватися і засвоюватися на 15% швидше, а значить, не тільки вашій травній системі буде легше після чашечки ароматного напою, але і ваша талія цілком може стати стрункішою, особливо якщо кава у вас буде не разом, а замість десерту.
Помилка 7: помилка вихідного дня

Цю помилку цілком можна віднести до усталеним шкідливим звичкам. Вже буквально зі шкільних часів ми чекаємо вихідних, щоб поспати до обіду, а потім подивитися до пізнього вечора фільм або пограти в комп'ютерні ігри. З роками змінюються інтереси, але підхід залишається незмінним.

Але перш ніж порадувати себе у вихідні танцями до ранку, нехай навіть без вживання калорійної алкоголю і шкідливих закусок, подумайте про те, що така ніч перекреслить всі тижневі зусилля. Згідно проведених шведськими вченими дослідженнями, сбившийся режим сну миттєво гальмує метаболізм, захищаючи таким чином організм і економлячи сили на здійснення основних процесів життєдіяльності.