Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Десять наукових відкриттів, про які ми дізналися в 2015 році

Десять наукових відкриттів, про які ми дізналися в 2015 році

В новому огляді розповідаємо про наукові відкриття року, що минає, які змушують по-новому поглянути на добре знайомі всім продукти.
Підбиваючи підсумки року, що минає, не можна обійти стороною наукові відкриття в області харчування, зроблені вченими з різних країн у 2015 році. Можливо, не кожен з них став проривом і перевернуло науковий світ, але всі вони, безумовно, заслуговують того, щоб ми про них дізналися.

В новому огляді розповідаємо про наукові відкриття року, що минає, які змушують по-новому поглянути на добре знайомі всім продукти.
1. Нічні перекуси погіршують пам'ять

Американські вчені з Каліфорнійського університету заявили, що нічні перекуси можуть стати причиною погіршення пам'яті. До такого висновку вони прийшли після експерименту, проведеного на мишах. Протягом 2 тижнів одну групу піддослідних годували тільки вночі, а іншу — тільки вдень.

Незважаючи на те що миші в обох контрольних групах спали однакову кількість часу, у гризунів з першої групи незабаром почалися проблеми зі сном і знизилася вироблення білків, що відповідають за пам'ять і навчання. В результаті миші, яких годували тільки ночами, стали набагато гірше проходити тести на пам'ять.
2. Здорова їжа може стати причиною ожиріння

Вчені з лабораторії живлення Корнелльського університету прийшли до несподіваного висновку. Виявляється, причиною ожиріння може бути не тільки фастфуд і жирна їжа, але і цілком нешкідливі "здорові" продукти з низькою калорійністю.

Дослідники провели експеримент, в ході якого контрольній групі з 100 добровольців під час кіносеансу було запропоновано в якості перекусу корисне низькокалорійне печиво. Результати дослідження показали, що якщо людина впевнена в тому, що живиться дієтичними продуктами, він забуває про почуття міри і в результаті переїдає.
3. Яблука спалюють жир

До такого висновку прийшла група дослідників з Університету Айови під керівництвом доктора Крістофера Адамса. В ході проведених експериментів вчені з'ясували, що регулярне вживання яблук на 15% збільшує обсяг м'язової маси, при цьому майже на 50% скорочуючи кількість жирових відкладень.

На думку вчених, вся справа в міститься в яблуках урсоловая кислоти, яка збільшує активність сигналів, стимулюючих м'язовий ріст і скорочують кількість білого жиру в організмі. Попутно дослідники з'ясували, що яблука допомагають знизити рівень холестерину і цукру в крові.
4. У шоколаді містяться опіати

У результаті численних дослідів вчені з'ясували, що в какао-бобах, з якого як раз і полягає наш улюблений шоколад, міститься речовина ванданамид, що впливає на мозок людини і викликає у нього залежність.

Проте є невелика обмовка: для виникнення хоча б мінімального ефекту потрібно з'їсти не менше 30 кілограмів натурального чорного шоколаду. Так що не відмовляйте собі в улюблених ласощах, просто знайте міру.
5. Сир здатний викликати залежність

Крім чорного шоколаду, викликати у людини залежність здатний також і сир — до такого висновку прийшли американські вчені з університетів Мічигану і Колорадо. Вони провели дослідження, в ході якого з'ясувалося, що сир викликає у людини звикання.

Справа в тому, що до складу цього продукту входить білок казеїн, який в процесі перетравлення вивільняє речовини казоморфины. Саме вони, взаємодіючи з рецепторами дофаміну, і запускають механізм формування залежності.
6. Шампанське покращує пам'ять

Група дослідників з університету Рідінга (велика Британія) виявила в складі винограду Піно Нуар і Піно Меньє, з яких виробляють шампанське, рослинна з'єднання, покращує пам'ять і знижує ризик виникнення захворювань головного мозку.

Дослідники вважають, що для розв'язання вікових проблем з пам'яттю і профілактики старечого недоумства достатньо всього 3 келихів брюту в тиждень. Поки що експеримент проводився тільки на лабораторних мишах, але незабаром вчені планують перевірити своє відкриття і на людях, запросивши для участі в дослідженнях контрольну групу добровольців у віці старше 65 років.
7. Гостра їжа продовжує життя

До такого висновку дійшли китайські учені. У ході 7-річного дослідження вони вивчили раціон більш ніж 500 000 чоловік у віці від 30 до 79 років і з'ясували, що серед тих, хто не менше 3 разів на тиждень їв гостру їжу, рання смертність майже на 14% нижче, ніж серед тих, хто не їв її взагалі. Найкращі показники виявилися у тих, хто їв у свіжому вигляді перець чилі, в якому міститься велика кількість капсаїцину.
8. Розмір келихів впливає на кількість випитого алкоголю

Група дослідників з Кембріджського університету прийшла до висновку, що в одних і тих же ситуаціях люди вживають набагато більше алкоголю, якщо п'ють з великих келихів.

Експеримент проводився в кембриджському барі The Pint Shop, де протягом 16 тижнів відвідувачам пропонувалася одна і та ж порція алкоголю в 175 мл в різній за обсягом посуді — 250, 300 або 370 мл. Виявилося, що чим більше обсяг келиха, тим частіше клієнти замовляють додаткову порцію випивки.

За словами керівника дослідження Терези Марто, цей феномен відомий як блок зсуву: велика посуд створює у людини ілюзію, що він випив лише половину своєї норми, і він замовляє додаткову порцію.
9. Солоні продукти не викликають спрагу

Професор Міка Лісовику з Хайфського університету провів дослідження, в ході якого з'ясувалося, що вживання солоних продуктів ніяк не пов'язане з появою у людини спраги.

Експеримент проводився в контрольній групі з 58 студентів. Їх розділили на 3 підгрупи: перша їла солоні горішки, друга — прісні, а третя — зацукровані. За 2 години до експерименту студентів попросили не палити і не пити воду, а протягом декількох годин після — кожні 15 хвилин фіксувати рівень спраги у спеціальній анкеті.

Результати дослідження показали, що після вживання солоних, звичайних і солодких горіхів студенти хотіли пити однаково. А значить, сіль не впливає на виникнення спраги.
10. Кави знижує ризик розвитку раку печінки

Дослідники з Всесвітнього фонду боротьби з раком і Американського інституту вивчення раку з'ясували, що кава є ефективним засобом профілактики раку печінки.

В експерименті взяли участь 8 000 000 чоловік з різних країн світу, у 24 000 з яких був діагностований рак печінки на різних стадіях. Після аналізу даних 34 досліджень, проведених в рамках експерименту, вчені встановили: у людей, які щодня випивають 1 чашку кави, ймовірність раку на 29% нижче, ніж у тих, хто не п'є каву взагалі.