Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Треба знати: 7 міфів про популярних суперфудах

Треба знати: 7 міфів про популярних суперфудах

Капуста кале, чорниця, авокадо, насіння чіа — в новому огляді розвінчуємо декілька найпоширеніших міфів про популярних продуктах, які сьогодні гордо іменуються суперфудами.
Правильне питание і здоровий спосіб життя сьогодні знаходяться на вершині популярності. Якщо людина піклується про своє здоров'я, то він намагається включити в свій раціон якомога більше корисних і поживних продуктів.

Сучасний тренд — це суперфуды. Про них багато чули, але не всі знають, у чому полягає їх магічний ефект. Зовсім не дивно, що продукти, які входять в цю категорію, і їх корисні властивості обростають міфами і стереотипами. У самому загальному розумінні, суперфуды ппро свого складу максимально наближені до лікарських засобів.

Ми знайшли для вас 7 поширених міфів про популярних суперфудах і вирішили розібратися, чи мають вони щось спільне з дійсністю.
1. Капуста кале

Міф

Капуста кале — найбільш корисний і поживний сорт капусти.

Правда

Міф полягає лише в тому, що не слід виділяти кале серед всіх інших сортів. Будь-яка капуста дуже корисна для організму людини. Це цінне джерело вітамінів групи В, мінералів і інших важливих речовин. Регулярне вживання капусти покращує роботу травної системи, зміцнює імунітет, очищує організм та нормалізує обмін речовин.

Капуста калі не виняток. У раціоні вона повинна бути, але нарівні з броколі, кольорову, брюссельську, пекінської і, звичайно ж, білокачанної капустою.
2. Авокадо

Міф

Авокадо дуже калорійний і містить у своєму складі багато жирів, тому не слід їсти цей фрукт дуже часто.

Правда

Так, дійсно, авокадо вважається найбільш калорійним і поживним фруктом. Деякі навіть вважають, що за своїм складом це плід більше схожий на овоч. Однак жири, що містяться в складі авокадо, корисні для людини. Вони відносяться до категорії "правильних жирів". Це поліненасичені жирні кислоти омега-3, які також містяться в рибі, горіхах і оливковій олії.

Регулярне вживання авокадо допоможе зміцнити імунітет, поліпшити роботу серцево-судинної системи, знизити рівень холестерину в крові і навіть схуднути.
3. Чорниця

Міф

замороженої чорниці вже немає всіх тих вітамінів і мінералів, які містять у своєму складі свіжа ягода.

Правда

Важко переоцінити користь чорниці для здоров'я людини. Це цінне джерело вітамінів, мінералів, антиоксидантів. У невеликій жмені чорниці міститься чверть добової потреби організму у вітаміні С. А калію в кислому ягоді ще більше, ніж в бананах. Цей мінерал ефективно зміцнює серце і судини.

Сучасні методи заморозки дозволяють не тільки збільшити термін зберігання продукту, але і зберегти всі корисні властивості, вітаміни, мінерали та інші цінні речовини. Тому цей міф сміливо можна визнати неспроможним.
4. Насіння чіа

Міф

Щоб корисні властивості насіння чіа добре засвоювалися організмом, слід запивати їх достатньою кількістю води.

Правда

Насіння чіа — це, поза всяких сумнівів, корисний продукт, який допомагає організму роздобути важливі вітаміни, мінерали, необхідні людині для активної життєдіяльності. У чіа міститься багато магнію, марганцю і фосфору — ці мінерали зміцнюють кістки і допомагають підтримувати тонус.

Немає таких досліджень, які б підтвердили, що кількість випитої води впливає на здатність організму засвоювати поживні речовини з цього продукту. Насіння чіа можна вживати в будь-якому вигляді і в будь-який час.
5. Насіння льону

Міф

Насіння льону — це кращий вегетаріанський продукт , який допоможе організму отримати цінні жири.

Правда

Так, всього лише в 2 столових ложках насіння льону міститься добова потреба організму в корисних поліненасичених жирних кислотах омега-3. Це дійсно вражає. Однак вегетаріанцям і тим, хто просто не їсть м'ясо, не слід обмежуватися лише цим продуктом. Є ще оливкова олія, горіхи, насіння чіа. Вони не менш корисні і поживні, ніж насіння льону. Сила все ж полягає в різноманітності раціону.
6. Морська капуста

Міф

Морська капуста — специфічний продуктом. Її вживання слід строго обмежити, щоб не отримати алергічної реакції.

Правда

Незважаючи на всі свої корисні властивості, морська капуста, або ламінарія все ж має ряд протипоказань. Так, лікарі не рекомендують вживати цей продукт при захворюваннях шлунково-кишкового тракту і нирок, при непереносимості йоду і при вагітності. В інших же випадках сміливо включайте морську капусту в свій раціон.

Ламінарія зміцнює імунітет, очищує організм від шлаків і токсинів, нормалізує роботу серця і судин. Володіє морська капуста і легким проносним ефектом.

Дослідження показують, що ламінарія ефективна в боротьбі з онкологічними захворюваннями. Це також цінне джерело йоду, який необхідний людині для нормальної життєдіяльності.
7. Стевія

Міф

Стевія — це панацея і ідеальний продукт для тих, хто любить солодке, але стежить за фігурою.

Правда

Цукор є головним ворогом адептів здорового способу життя. Прагнення виключити цей продукт з раціону призвело до винаходу великої кількості штучних підсолоджувачів. Однак і їх користь для організму сьогодні активно оспорюється. За деякими даними, хімічні альтернативи цукру наносять організму ще більшої шкоди.

У зв'язку з цим харчова промисловість задумалася про натуральних підсолоджувачах. До них відноситься медова трава стевія. Вона дійсно дуже солодка і, на думку ряду вчених, володіє нульовою калорійністю.

Але між тим це питання залишається відкритим. Досі немає об'єктивних та чітких даних про те, корисна стевія або шкідлива. Тому не потрібно сліпо вірити розумним маркетологам, а краще утриматися від надмірного вживання цього продукту.