Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Чим замінити цукор в десертах: 4 варіанти

Чим замінити цукор в десертах: 4 варіанти

Розповідаємо про найпопулярніших натуральних і штучних підсолоджувачах, які пропонують нам сьогодні магазини здорового харчування. У чому їх плюси і мінуси?
цілком зрозумілих причин багато з нас хотіли б повністю або хоча б частково усунути рафінований цукор з раціону. Натуральні та синтетичні цукрозамінники припали до смаку прихильникам здорового способу життя, котрі худнуть і спортсменам. Але чи всі замінники цукру реально можуть використовуватися в кулінарії і так вони нешкідливі?

В сьогоднішньому огляді розповідаємо про найпопулярніших натуральних і штучних підсолоджувачах, які пропонують нам сьогодні магазини здорового харчування. Наводимо плюси і мінуси кожного з них, щоб ви могли вибрати собі самий відповідний!
Мед

Мед вважається одним з найбільш часто використовуваних замінників цукру. Хоча з історичної точки зору, правильніше буде сказати, що це цукор став замінником меду, тому що мед використовувався людьми раніше, ніж цукор.

Плюси: сортів меду — безліч, тому використовуючи знання смаків і властивостей того чи іншого виду меду, можна досить вдало експериментувати з солодкістю. Натуральне походження та науково доведені корисні властивості меду — великий плюс для всіх, хто піклується про своє здоров'я. Рідкий мед добре розчиняється, тому його зручно використовувати для підсолоджування напоїв. За змістом глюкози мед перевершує цукор, а це означає, що для отримання аналогічної солодощі його потрібно менше.

Мінуси: мед досить калорійний, тому слід розраховувати його кількість. Є версія, що при нагріванні мед стає канцерогенним, тому деякі намагаються не використовувати його у випічці. Якщо переборщити з кількістю меду, з-за його специфічних фізичних властивостей страва може погано тримати форму — особливо це вірно для тіста.
Патока

Побічний продукт цукрового виробництва, хоча в Росії патоку в основному отримують з допомогою переробки кукурудзяного крохмалю. На прилавках магазинів можна знайти патоку двох видів: мальтозную, більш «карамельну», і світлу.

Плюси: при бажання патоку цілком реально придбати. В ній присутня у великій кількості малотоза — природний дисахарид, який повністю засвоюється організмом і може застосовуватися при діабеті. Додавання патоки у випічку робить її пишніше і ніжніше.

Мінуси: має характерним смаком і кольором, який не завжди може вдало вписатися в страви. Також її застосування обмежене із-за певних фізичних характеристик.
Натуральні сиропи

Сьогодні на прилавках магазинів натурального харчування ви знайдете безліч таких замінників цукру. До них відноситься сироп топінамбура, нектар агави, кленовий сироп і сироп ріжкового дерева.

Плюси: мають натуральним походженням і часто добре сприймаються організмом. Володіють приємним власним смаком, відмінним від цукру — тому часто саме ці сиропи вводять в дитяче харчування. Також присутність іншого, більш десертного смаку є плюсом в тих випадках, коли ви хочете урізноманітнити звичні страви. Добре розчиняються — можуть використовуватися для підсолоджування напоїв.

Мінуси: правило, володіють меншою насолодою, ніж цукор — це може означати більше високий витрата продукту. Досить відчутно з фінансової точки зору, якщо враховувати їх відносно високу вартість, часто залежить від курсу долара. З кулінарної точки зору, такі підсолоджувачі далеко не завжди і не скрізь можна застосувати: перше не можна — це страви, де важливо повторити солодкість цукру без додаткових нот; другий нюанс — при нагріванні такі сиропи можуть давати непотрібну піну і карамелизоваться.
Низькокалорійні штучні підсолоджувачі

До цієї групи можна віднести сукралозу, лактулозу, цикламат натрію і стевіозид. Всі ці речовини добуваються з допомогою складних багатоетапних технологій.

Плюси: при помітною, багаторазово перевищує цукор солодощі, мають мінімальну калорійність, близьку до нуля. У суміші з цукром допомагають знизити кількість у страві, не впливаючи при цьому на загальну гармонію смаку.

Мінуси: організму ці підсолоджувачі виводяться в незмінній формі, надаючи навантаження на органи виділення. У смаку часто присутні помітні гіркі або інші неприємні нотки. Також професійні кулінари відзначають, що цю групу замінників цукру не вийде в чистому вигляді використовувати у стравах в тих випадках, коли цукор виступає наповнювачем — для цього їх потрібно змішувати з інулін.