Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Вісім причин, чому ви ніяк не можете скинути вагу

Вісім причин, чому ви ніяк не можете скинути вагу

Ви ведете здоровий спосіб життя і дотримуєтеся дієти, а вага вперто відмовляється йти? Можливо, ви допускаєте типові помилки, які заважають вам схуднути.
Ви обмежили вживання солодкого, перестали їсти жирну їжу, активно тренуєтеся і справно п'єте по 8 склянок води в день, але цифри на вагах просто застигли? Можливо, самі того не підозрюючи, ви допускаєте типові помилки в харчуванні та способі життя, які заважають вам скинути обридлий вага. Чи не можете схуднути з-за проблем зі здоров'ям.

Як би те ні було, щоб не втратити віру в себе, краще з'ясувати причину, по якій ваш вага залишається незмінним, зробити висновки і вжити конкретні дії, які допоможуть вам наблизитися до заповітної мети. Ось найпоширеніші причини, заважають схудненню.
1. Ви занадто мало їсте

Так, надлишки в харчування і малоактивний спосіб життя — це головні причини появи зайвої ваги. Однак занадто жорсткі обмеження в їжі можуть лише ускладнити процес схуднення. Спрацьовує природний інстинкт, який підказує тілу, якщо їжі недостатньо, настали важкі часи. Організм переходить автоматично в режим голодування, у результаті чого сповільнюється метаболізм, тіло починає запасати жир і калорії. Тому найкраща дієта — збалансована.

2. Ви їсте недостатньо часто

Якщо ваш вибір — здорове харчування, і при цьому ви досі нез'ясовним чином не втрачаєте вага, то можливо, варто звернути увагу на розміри порцій і частоту прийомів їжі. Дієтологи не жартують, коли говорять, що кращий раціон — це 5 - або 6-разове харчування невеликими порціями. З-за того, що ви просто не встигнете зголодніти, при такому підході ви з'їсте набагато менше калорій, ніж при класичному триразовому харчуванні. А значить, будете швидше худнути.
3. Ви п'єте занадто багато солодких напоїв

Ви вже звели до мінімуму кількість жирних продуктів, збудували 5-разове харчування, а обридлі кілограми все одно не йдуть? А чи подумали ви, скільки калорій ви випиваєте кожен день? На жаль, це досить часта помилка — не зважати на калорії в рідкому вигляді: алкоголь, солодкі соки, коктейлі, газованої води, гарячі напої. Ніколи не забувайте враховувати і їх, а краще, переходьте на натуральні смузі та непідсолоджені трав'яні чаї.

4. Ви не висипаєтеся

Якщо ви встали на "стежку війни" з зайвою вагою, постарайтеся обов'язково висипатися і повноцінно відпочивати. Це факт: недолік сну негативно впливає на фізичну працездатність та витривалість, уповільнює метаболізм, підвищує апетит і підсилює тягу до солодкого. Крім того, якщо ви недостатньо спите, організм відчуває стрес, який може призвести до збільшення ваги.
5. Ви весь час однаково тренуєтеся

Ви застрягли в однієї і тієї ж фітнес-рутину, раз у раз повторюючи однакову кількість підходів одних і тих же вправ? Стоп, так ви ніколи не отримаєте максимальної віддачі від ваших тренувань. На насправді, процес схуднення відбувається максимально ефективно, коли ви варіюєте вправи — в процесі вирішення незнайомій завдання тіло спалює більше калорій, ніж коли повторює вже відомий патерн рухів.

6. Ваш вага не пов'язаний з жиром

Багато людей одержимі своєю вагою, вибравши його головним показником стрункості. Тим не менш цифри на вагах відображають не тільки втрату або набір жиру. Наш вага формується з сумарної маси м'язів, води та інших компонентів, які теж можуть накопичуватися і скидатися. Наприклад, набір м'язової маси в процесі тренувань може сповільнити втрату ваги. Для більш точної оцінки процесу спалювання жиру більш показовими є зміни в обсягах, які легко виміряти сантиметровою стрічкою.
7. За станом здоров'я

Багато захворювання можуть призвести до набору ваги, який дуже важко скинути. Серед частих причин такого "застиглого ваги" значаться полікістоз яєчників, проблеми з щитовидною залозою і гормональний дисбаланс. Крім того, приховані форми харчової алергії можуть утруднити процес схуднення. Викликати збільшення у вазі може побічні дії деяких ліків, тому обов'язково обговоріть і узгодьте з лікарем свої плани — вилікуватися і при цьому не набрати зайвого.

8. Насправді, у вас немає необхідності худнути

З ростом проблеми ожиріння у багатьох країнах світу здається, ніби все населення нашої планети тільки й думає про те, щоб схуднути. Однак, незважаючи на цей загальний тренд стрункості, у вас може бути все в порядку з вагою, але ви цього не помічаєте з-за сильної самокритики. Замість прагнення до нереалістичних параметрами, запитайте себе або лікаря, чи дійсно у вас є медичні причини, по яким необхідно скинути вагу. Якщо ні, то ви просто можете посадити здоров'я дієтами і підірвати самооцінку часовими разглядываниями себе у дзеркалі.