Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Сім інгредієнтів, яких варто уникати в своєму раціоні

Сім інгредієнтів, яких варто уникати в своєму раціоні

на Жаль, читати етикетки сьогодні доводиться не тільки з-за цікавості: у складі продуктів можуть бути заховані не самі корисні для здоров'я речовини. Чого варто уникати, читайте в новому огляді.
В нашу епоху штучних барвників, підсолоджувачів, стабілізаторів і інших сумнівних компонентів навичка читати етикетки на продуктах набуває все більшої актуальність. І хоча, можливо, ви витратите трохи більше часу, розглядаючи склад вакансій продуктів, таким чином ви мінімізуєте ризик зіткнутися з куди більш серйозними проблемами.

В сьогоднішньому огляді ділимося інформацією про шкідливі інгредієнти, які повинні послужити для вас своєрідним стоп-сигналом при покупці продукту, якщо ви дбаєте про здоров'я.
1. Карамельний колер

Аміачно-сульфітний карамельний барвник широко використовується для додання красивого відтінку газировкам, хоча в рекламних кампаніях ми чуємо тільки про натуральних барвниках. На ділі ж речовина під назвою 4-метилимидазол, що входить до складу карамельних колеров, було визнано канцерогеном після досліджень, проведених у 2011 році Центром по використанню досягнень науки в інтересах суспільства. Так що краще залишити напої з цим інгредієнтом на далекій полиці магазину.

2. Трансжири

Штучні або гідрогенізовані жири додають в продукти для поліпшення смаку і збільшення терміну придатності практично повсюдно — від десертів до м'ясних виробів. Особливо славиться рясним використанням трансжирів фастфуд. Дієтологи попереджають: цей інгредієнт негативно впливає на обмін речовин, піднімає рівень поганого холестерину і збільшує ризики виникнення захворювань серцево-судинної системи, зокрема ішемічної хвороби серця.
3. Глутамат натрію

Підсилювач смаку, який може ховатися в складі продукту під кодом Е-621, спочатку додавали тільки в супи і ковбаси, проте сьогодні можна сказати, що продукти без глутамату — це велика рідкість. Цей інгредієнт породив чимало суперечок навколо того, наскільки безпечно і виправдано його додавання, адже наші рецептори сприймають цю добавку як щось особливо смачне". Однак нутриціології безжальні до глутамату – його звинувачують у провокуванні харчової залежності і токсичну дію на мозок.

4. Карагенан

Загусник Е407 з сімейства полісахаридів, одержуваних з червоних водоростей, у харчовій промисловості використовується для додання гладенької текстури кефіру, сиру, йогуртам, шоколаду, вершків, морозива і желе. Здавалося б, цілком натуральне походження має говорити про безпеку цієї речовини, проте вчені попереджають: за різними даними, карагенан може бути причиною виникнення цілого ряду захворювань органів ШКТ, аж до раку кишечника.
5. Штучні підсолоджувачі

Штучні підсолоджувачі отримали свою всенародну славу, дозволяючи зберегти солодкість продукту, не додаючи калорій. Найвідоміші синтетичні замінники цукру: ксиліт, аспартам і сукралоза. І хоча їх нульова калорійність створює ілюзію користі такого продукту, мінуси від зловживання цими інгредієнтами досить очевидні: харчова токсичність, ризик розвитку діабету 2-го типу, посилення апетиту, внаслідок чого є шанс з'їсти набагато більше, ніж було зекономлено на цукрі.

6. Глюкозно-фруктозный сироп

Інгредієнт, який використовується для підсолоджування широкого спектру продуктів: випічки, десертів, салатних заправок, кетчупу, солодких напоїв. Ряд досліджень пов'язують глюкозно-фруктозный сироп з ризиками розвитку ожиріння і діабету 2-го типу. До того наявність цього підсолоджувача в складі є сигналом, що продукт буде надмірно солодким і містити порожні калорії.
7. Цукор

На жаль ласунів, саме сахарозу визнали компонентом, провокуючим вуглеводний перебір, не відповідає потребам організму. Говорячи простою мовою, ми з'їдаємо більше цукру, ніж потрібно — в цьому криється найочевидніша причина зайвої ваги. Найчастіше це відбувається із-за незнання реального змісту цукру в продуктах: наприклад, 100 мілілітрах газованої води кількість цукру еквівалентно 4-5 чайних ложок на стакан чаю. Зрозуміти це по етикетці можна так: якщо цукор стоїть в числі перших трьох інгредієнтів, то такий продукт краще не купувати.