Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Сім важливих винаходів, які змінили ваші напої

Сім важливих винаходів, які змінили ваші напої


З чого ви починаєте свій день — з чаю або кави? А може бути, зі склянки холодного молока або свіжовичавленого соку? Яким би не був ваш вибір, складно уявити, як сильно змінилася культура напоїв навіть порівняно з 1950 роком, адже технічний прогрес не стоїть на місці, народжуючи кожного разу нові, оригінальні винаходи, покликані полегшити нашу щоденну кухонну рутину.

Іншою стороною "питної еволюції" можна назвати відкриття, зроблені в області виноробства та виготовлення алкоголю, вплинули на якість, технологію, смак і доступність соціальних напоїв".

У сьогоднішньому огляді пропонуємо пройтися по 7 самим важливим відкриттям за всю історію людства, які найбільше вплинули на нашу питну культуру.


1. Холодильник

Винахід холодильника раз і назавжди змінило всі, що було прийнято пити тоді і що ми п'ємо зараз. Наприклад, раніше напої та продукти для охолодження і продовження терміну зберігання було прийнято зберігати в струмках з прохолодною водою або закопувати в сніг. Першим винахідником прототипу сучасного холодильника прийнято вважати німецького інженера на ім'я Карл фон Довжині, який він запатентував у 1877 році. А ось перший холодильник для домашнього користування був проданий в 1915 році, а до 1920 році на ринку вже існували понад 200 моделей.


2. Пробка

Перш ніж були винайдені пробки синтетичних матеріалів і пляшки з отвинчивающимися кришками, пробки було прийнято виготовляти з коркового дуба. Ареал розповсюдження цього дерева поширюється на все узбережжя Середземного моря, але особливо часто воно зустрічається у Португалії. Перші пробки стали широко використовуватися в 1700 роках, коли люди виявили, наскільки добре ці кришки здатні захистити рідина від дотику з повітрям, зберігаючи таким чином смак і якість напою.


3. Кава-машина

Складно уявити сучасну реальність без такого зручного пристосування, як кава-машина. Виявляється, хоча перша машина для приготування еспресо була винайдена ще в 1901 році, до 1972 року кави можна було купити тільки в кафе і ресторанах, оскільки процес приготування кави сильно відрізнявся від того, з яким ми маємо справу сьогодні. А потім, з винаходом компактної домашньої техніки вже настала епоха домашнього кавоваріння.


4. Бочки

Без такого винаходу, як бочки, нам був би невідомий смак вишуканих вин та витриманого алкоголю. Вважається, що першими винахідниками бочок були галли, які спробували розігрівати деревину і згинати дошки в барильця. Потім римляни злегка видозмінили цю конструкцію, і з тих пір бочки знайшли собі застосування не тільки для транспортування рідин на борту кораблів, але і для тривалого зберігання віскі, оливок, масла, солінь і в'яленого м'яса. І, звичайно, не залишилося непоміченим властивість дерева надати нові смакові нотки алкоголю при багаторічному витримуванні.


5. "Кока-колу"

Хіба ми могли не включити "колу" в сьогоднішній список? Напій, який докорінно змінив питні переваги усього світу, бере свій початок з моменту винаходу сиропу коки фармацевтом Джоном Пембертомном. Його бізнес-партнер, Франк М. Робінсон, запропонував логотип і слоган, які легко впізнати навіть сьогодні. Після смерті Пембертона бізнес перейшов в руки Аса Кадлера, який підніс напій мешканцям Атланти, після чого популярність захлеснула цю компанію.


6. Соломинка

Якщо чесно, до тих пір, поки соломинки не знайшли свій нинішній вигляд в 1880 році, вони були просто жахливими. Марвін Стогін, винахідник цього дива, мабуть, не надто насолоджувався попередньої версії соломинки, за суттю є просто житній соломину. Замість цього він запропонував випускати циліндричні паперові трубочки, покриті для водонепроникності парафіном. Вже потім з'явилися гнучкі соломинки, зроблені спеціально для молочних коктейлів, а потім були придумані соломинки з гнучкою частиною, які ми використовуємо сьогодні.


7. Чайні пакетики

Сам по собі чай завжди був улюбленим напоєм в Англії, а потім традиція "5 ' жмут" перетнула з колоністами океан і так "соціальний напій" потрапив у США. А в 1908 році американський торговець на ім'я Томас Салліван почав продавати своїм клієнтам зразки чаю в мініатюрних шовкових мішечках. Однак ніхто з покупців по суті навіть і не здогадувався, як саме використовувати ці мішечки і по невіданню вони опускали їх у киплячу воду, знаходячи це випадкове винахід вельми корисним. Незабаром Салліван і сам усвідомив геніальність свого відкриття і став продавати чай спочатку в невеликих саші, а потім у паперових пакетиках.


Редакція Cookery чекає коментарів на рахунок інших винаходів, які ми, можливо, не включили в огляд. Що ж ще змінило світ напоїв?