Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Як правильно вибрати лосося: поради та підказки

Як правильно вибрати лосося: поради та підказки


Лосось — одна з найпопулярніших риб у всьому світі. У Росії, наприклад, щорічно купується 175000 тонн. Лосось завжди вважали делікатесної рибою, а її натуральна жирність гарантує легкість у приготуванні страва виходить соковитим і ніжним. Часто цю рибу можна зустріти і в списках самих корисних продуктів — за це спасибі високої концентрації омега жирних кислот, мінералів і вітамінів А і Є. Проте така висока популярність тягне за собою певні ризики при купівлі лосося, адже виробники та продавці можуть шахраювати і економити на якості і терміни придатності.

Що ж робити, щоб покупка не обернулася раптом "осетриною другої свіжості"? Радимо уважно вивчити рекомендації, які ми наведемо в сьогоднішньому огляді — до його завершення ви, можливо, будете розбиратися в лососеві, як рибалка, який всю життя провів у море.


Шукайте незамороженную рибу в магазинах

В першу чергу принюхайтесь. Всупереч поширеній думці, свіжа риба не повинна пахнути... рибою. Те, що повинні вловити ваші нюхові рецептори, має більше нагадувати солоний запах моря — це є критерієм свіжості. Потім уважно розгляньте тушку. Кращий колір м'якоті — ніжно-рожевий. Занадто бліда забарвлення означає, що рибу перед продажем вже попередньо не раз заморожували-розморожували, а значить, і скибочки філе не володітимуть достатньою пружністю. Філе червонувато-коричневого відтінку — ознака старої риби, а занадто яскравий колір м'якоті свідчить про застосування барвників.

Якщо у вас є можливість, шукайте рибу з головою — її відсутність часто допомагає продавцям приховати справжній вік лосося, оскільки при порушенні строків придатності та умов зберігання у риби починаю мутніти очі. Якщо ж ви вибираєте стейки або відрізи лосося, перевірте пальцем пружність м'якоті – ямка, що утворилася при натискання, у якісної риби швидко відновлює форму.


Шукайте рибу з "диких вод"

Пошукавши в інтернеті трохи фактів щодо лососів, розводяться у фермерських господарствах, легко впасти в паніку. Деякі статті повідомляють про випадки застосування барвників в кормах для отримання більш привабливого кольору філе, інші говорять про забруднення вод, у яких вирощують рибу в господарствах, солями важких металів, які накопичуються в м'ясі. До речі, саме з цього вагітним радять звести до мінімуму вживання риби під час виношування. А апофеозом "рибних бід" став розведення генно-модифициранных порід лосося, що крупніше свого дикого побратима в 2 рази.

Як же відрізнити дику рибу від фермерської? По-перше, ціна: риба з господарств завжди буде дорожче. По-друге, зверніть увагу на зріз філе. Якщо на ньому видніються добре помітні білі прожилки, то швидше за все, така риба була розлучена на фермі. І третій критерій — який час року: дикий лосось завжди надходить у продаж з лютого по серпень, риба ж з господарств доступна цілорічно.


Вибирайте рибу у вакуумній упаковці

Слабосолоний, солоний або копчений лосось у вакуумній упаковці — також бажаний гість для застіль і просто невеликий спосіб побалувати себе. Вмілі господині пристосувалися використовувати таку рибу для суші, ну і не варто забувати про улюблені бутерброди з вершковим маслом і червоною рибкою. Так які ж можна відшукати критерії якості, які можуть гарантувати покупку максимально свіжої та натуральної риби?

В першу чергу, увагу складом: ви повинні знайти там тільки 2 інгредієнта — сіль і рибу. Уважно вивчіть саму упаковку: якщо в ній видно вода, це означає, що перед вами або риба не першої свіжості, або пачка з порушеною технологією виробництва. Чи варто говорити, що ні те, ні інше не є чимось позитивним. Критерії вибору філе за кольором аналогічні свіжій рибі. До речі, яку б рибу ви не вибрали, після розтину вакуумної упаковки їй краще дати "подихати", потримавши відкритої 20 хвилин. Це дозволить розвіятися різкого запаху, який з-за відсутності кисню міг зібратися під пластиком.