Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Десять причин частіше їсти буряк


на Жаль, за результатами опитувань буряк часто потрапляє в списки корисних продуктів, які не користуються особливою популярністю і рідко бувають на нашому столі. А адже з неї можна приготувати стільки смачних страв: традиційний вінегрет і борщ, салати, закуски і багато інших варіантів.

І якщо ви з якихось причин все ще уникаєте додавати буряк в своє меню, прийшла пора поглянути на неї по-новому оцінити її користь для нашого здоров'я. Цей коренеплід відрізняється низьким вмістом жиру, багатий антиоксидантами, калієм, магнієм, залізом, вітамінами А, В6 і С, фолієвою кислотою. Ми склали список з 10 особливих переваг для організму.


1. Допомагає зменшити ризик виникнення інсульту та інфаркту

Завдяки своєму хімічному складу буряк здатна знизити кров'яний тиск і зменшити ризик виникнення інсульту і серцевих захворювань. Природні нітрати, що містяться в ній у великій кількості, при змішуванні з кров'ю окислюється, утворюючи оксид азоту, який розширює кровоносні судини і підвищує вміст кисню в крові.

2. Є потужним антиоксидантом

Антиоксиданти мають важливе значення для підтримки активності імунної системи. Вважається, що червоні фрукти і овочі володіють яскраво вираженими антиоксидантними властивостями. Це повною мірою справедливо для буряків, оскільки вона містить бета-цианины — потужні антиоксиданти, здатні знизити рівень поганого холестерину.


3. Стимулює роботу мозку

Зниження розумових здібностей є досить поширеним явищем серед літніх людей. На жаль, з віком дуже часто погіршується робота пам'яті. Регулярне вживання буряка здатне допомогти у вирішенні цієї проблеми, викликаючи приплив крові до мозку, який, у свою чергу, повертає ясність розуму.

4. Зміцнює кісткову тканину

Навіть якщо у вашому раціоні присутня багато продуктів, багатих кальцієм, не факт, що організм здатний засвоїти цей мінерал. В цьому нам допоможе буряк, багата діоксидом кремнію, який допомагає організму "зв'язування" кальцію. Це надає міцність кісток і робить їх сильнішими. Буряк також містить магній, вітамін С і фолієву кислоту, які благотворно впливають на кісткову тканину.


5. Постачає поживні речовини

Сира буряк — гідний джерело фолієвої кислоти, заліза, цинку, магнію, калію, клітковини, вітаміну С і вуглеводів. Вважається, що фолієва кислота особливо необхідна під час вагітності, сприяючи правильному формуванню плоду і зростання тканин. Буряком також можна лікувати проблеми з травленням і анемію.

6. Контролює рівень цукру в крові

Розчинні волокна, що містяться в буряку, допомагають стабілізувати рівень глюкози в крові, тому її сік часто рекомендують вживати хворим на цукровий діабет. Для того щоб досягти бажаного результату і вирівняти рівень цукру, необхідно пити буряковий фреш принаймні тричі на тиждень.


7. Допомагає контролювати вагу

Буряк відрізняється високим вмістом клітковини і низькою калорійністю. Цей коренеплід досить широко використовується в програмах різноманітних дієт саме завдяки розчинним волокнам, які допомагають в боротьбі з жировими відкладеннями. Буряк також допомагає очистити організм від токсинів і виводить зайву рідину.

8. Допомагає в лікуванні раку

Буряк здатна надати нашому організму потужну лікувальну підтримку. Такі хвороби, як рак товстої кишки і рак печінки, можна запобігти, регулярно вживаючи буряковий сік. Все завдяки здібностям буряків очищати організм. До речі, в англомовному інтернеті буряк іноді жартома називають "кращим другом печінки" — почасти це правда.


9. Очищає кров

Буряк не тільки забезпечує наш організм необхідними мінералами та поживними речовинами, які підтримують здоровий стан шкіри, але і допомагає очистити кров. Результати такої внутрішньої "прибирання" будуть на обличчя — регулярне вживання бурякового соку допомагає усунути вугри та прищі, які були викликані наявністю токсинів у крові.

10. Зменшує ознаки старіння

Буряковий сік допомагає очистити кров і покращує стан шкіри. Він також містить антиоксиданти, які допомагають знизити шкідливий вплив вільних радикалів в організмі і зменшують перші ознаки старіння. Незалежно від того, в якій формі ви віддаєте перевагу вживати буряк, її благотворний вплив на шкіру швидко дасть про себе знати.