Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Що заважає, а що допомагає худнути: розбір звичок

Що заважає, а що допомагає худнути: розбір звичок

Наші щоденні дії найчастіше помітні лише з боку. Ми зібрали 10 популярних звичок, які сприяють схудненню або зводять результат будь-яких дієт до нуля.

Іноді здається, що все, що потрібно для схуднення, — це просто менше їсти і нарешті зайнятися спортом. Наприклад, почати бігати вранці, записатися на танці і перестати хрумтіти чіпсами, запиваючи колою. Але не все так просто. Часто ми самі не помічаємо, як побутові звички негативно позначаються на нашому здоров'ї і псують фігуру.

Багато з цих звичок здадуться цілком нешкідливими: ну як, наприклад, може нашкодити дегустація соусу під час готування? Або правило хорошого тону — доїдати все, що було на тарілці? Навіть обід з хорошими друзями таїть у собі загрозу для вашої фігури.

Усвідомити свою поведінку і щоденні рутинні вчинки — найважливіший крок до створення ідеального тіла.


1. Гуляти після обіду — КОРИСНО

Багато хто вважає, що фізична активність після їжі небажана. Але мова ж не йде про пробіжці і похід у спортзал. Після обіду або вечері бажано пройтися — це поліпшить травлення, а незасвоєного їжа швидше виведеться з організму. Тому місце свого обідньої перерви потрібно планувати так, щоб від кафе або ресторану до офісу було не менше 10 хвилин прогулянки. Це допоможе вам відчути себе після обіду не млявим і сонним, а повним енергії для продовження робочого дня.


2. Пробувати часто їжу під час готування — ШКІДЛИВО

Готуючи супи і неодноразово додаючи додаткові інгредієнти, кухар з'їдає майже 180 грамів їжі, а готуючи складні соуси — більше 100 грамів. Очевидний питання: навіщо пробувати так багато їжі? Якщо страву ви вже неодноразово готували, то все, що потрібно, — це просто приготувати його по пам'яті. Продегустувати, вистачає солі і прянощів, можна в самому кінці готування.


3. Пити до їжі — КОРИСНО

Насичення швидше приходить, якщо випити склянку води до прийому їжі. Так ви зрозумієте, чи насправді були голодні, чи це була просто спрага. Чи можна пити під час прийому їжі — вже інше питання. Дати на нього стовідсотково правильний відповідь не можна — вчені і дієтологи досі сперечаються з цього приводу.


4. Обідати з хорошими друзями — ШКІДЛИВО

Обід в самоті дозволяє нам краще сконцентруватися на самій їжі. Ми їмо повільніше, ретельно пережовуємо. А ось розмови за обідом з хорошими друзями підвищують кількість з'їденої їжі. Ми інстинктивно копіюємо поведінку інших людей і не усвідомлюємо, задоволений чи голод, не відчуваємо моменту, коли приходить почуття ситості. Обід з одним підвищує кількість з'їденого на 33%, з двома — на 46%. У той же час під час обіду з колегами або партнерами по бізнесу ми їмо менше.


5. Подавати їжу безліч різноманітного посуду — КОРИСНО

Японський спосіб подачі страв відмінно підходить для всіх, хто хоче почати їсти менше. Велика кількість посуду дає відчуття достатку, тому ми швидше наїдаємося.

В європейській традиції головне блюдо з соусом і гарніром подають на одній тарілці. В Росії на цій же тарілці виявляється ще й салат. Якщо покласти всі складові на різні тарілки, то відчуття голоду пройде швидше. Фізіологічно сигнал насичення надходить раніше візуального сприйняття кількості з'їденого.


6. Читати газети або дивитися телевізор під час обіду — ШКІДЛИВО

Виявляється, при перегляді телепередач можна з'їсти на 40% більше їжі. У той же час реклама шкідливих страв знижує критичне ставлення до неї, і людина спокійніше їсть те, від чого він відмовився, не дивлячись телевізор. Шкідливіше за все є в темряві — так ми зовсім перестаємо контролювати кількість з'їденого.


7. Є з великих, але дрібних тарілок — КОРИСНО

Ресторанна подача страв будинку займає більше часу, але і допомагає не з'їсти зайвого — додатковий естетичну насолоду сприяє швидкому насиченню. Звичка є з неглибоких тарілок корисна. Нам здається, що в неглибокій тарілці більше їжі, ніж є насправді. Існує навіть статистика: з вузьких і довгих склянок випивається на 74% менше рідини, ніж з широких і низьких.


8. Доїдати все до кінця — ШКІДЛИВО

Батьківські установки свідчать: на тарілці нічого не повинно залишатися. Залишити недоїдену їжу — поганий тон, особливо в гостях. Але саме це завдає вашій фігурі максимальний шкоду. Осудливі погляди — невелика плата за здорове тіло. В гостях варто брати невеликі порції їжі. Господиню ж варто попросити покласти порцію поменше. Треба запам'ятати раз і назавжди: від звички доїдати все, що є на тарілці, якщо ви вже ситі, варто відмовитися.


9. Їсти паличками — КОРИСНО

Це не тільки хороший навик, який допоможе впоратися з їжею в японському або китайському ресторані, але і відмінний спосіб автоматично з'їдати менше, ніж могли б. Так, є паличками спочатку незручно, але до їх використання легко пристосуватися, потрібна тільки постійна практика. За статистикою, використовуючи палички, ви зможете відчути відчуття ситості, з'ївши на 32% менше їжі, ніж якщо б ви їли те ж саме блюдо, але виделкою або ложкою.


10. Снідати відразу після сну — ШКІДЛИВО

Не поспішайте готувати яєчню з беконом і є вчорашній салат олів'є відразу після того, як прокинетеся. Ваш шлунок не зможе так швидко перебудуватися після сну. Шлунковий сік ще не почав вироблятися, і ця їжа не піде вам на користь.

Прокинувшись, насамперед потрібно натщесерце випити склянку теплої води і тільки через півгодини після цього можна починати снідати. Стакан води і півгодинний проміжок перед сніданком активізує обмін речовин в організмі.