Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Шість варіантів корисних перекусів і напоїв: що вибрати

Шість варіантів корисних перекусів і напоїв: що вибрати

Є багато продуктів, які ми вживаємо в якості перекусів, не замислюючись про їх калорійності і корисності. Що варто їсти, щоб зберегти і здоров'я, і звичний вагу.

Часом зовсім не хочеться думати про які-небудь обмеження. Щоб насолоджуватися перекусами і не відчувати почуття провини з приводу кількості з'їденого, пропонуємо вам 6 альтернативних варіантів, які вгамують почуття голоду і допоможуть не набрати зайві кілограми. Порівнюйте, та робіть свій вибір.


1. Оливки або маслини?

Давайте розберемося. У зелених оливках майже в 2 рази менше калорій, ніж у чорних (119 ккал проти 215 ккал на 100 грамів). До того ж в них міститься в 3 рази менше жиру. Думаємо, вибір очевидний.


2. Чіпси або крекери?

Звичайно, крекери. Адже чіпси містять аж 603 ккал на 100 грамів продукту, в той час, як цільнозернові крекери, у складі яких є овес, гречка, жито, рис, кунжут, містять менше 100 ккал. Плюс вони дають більше енергії і містять меншу кількість жиру.


3. Смузі або молочний коктейль?

Вибір очевидний: смузі, приготований зі свіжих фруктів або овочів. В одній порції (склянці) такого напою міститься близько 70 ккал. Молочний коктейль готують на основі молока і/або морозива, що відображається і на його калорійності — 200 ккал/склянку. До того ж, смузі є ще й відмінним детоксикантом.


4. Насіння або арахіс?

Тут є підстави для сумнівів. Але все таки радимо не віддавати перевагу арахісу. Він відрізняється не тільки високою калорійністю (600 ккал на 100 грамів), але і великою кількістю солі і жиру. На відміну від нього смажені соєві боби, наприклад, містять більше білка і менше калорій (400 ккал на 100 грамів).


5. Томатний або виноградний сік?

Вживання склянки томатного соку в якості перекусу може стати відмінною звичкою в питанні підтримки нормальної ваги. В одній склянці міститься всього 20 ккал, в той час, як аналогічний стакан яблучного соку містить 45 ккал, а виноградний разом 62 ккал. Томатний сік включає в себе антиоксиданти і поживні речовини, корисні для здоров'я, і в боротьбі зі старінням.


6. Мохіто або піна-колада?

Краще всього уникати складних алкогольних коктейлів і віддавати перевагу легкому і тонізуючого (звичайно ж, в помірних кількостях) мохіто. Дійсно, без содової або фруктового соку, він є одним з найлегших коктейлів (близько 159 ккал/склянка). І пам'ятайте, чим більше льоду, тим менше алкоголю!