Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Шість порад, як приготувати безпечні соління і варення

Шість порад, як приготувати безпечні соління і варення


Початок осені для багатьох господинь перетворюється в справжню битву. Битву за урожай. Запасаючись заготовками запас, хранительки домашнього вогнища прагнуть забезпечити собі і домашнім смачний і корисний стіл у зимовий час року. При цьому вкрай важливо робити заготовки так, щоб фрукти і овочі зберігали максимум своїх корисних властивостей. Крім того, неправильно заготовлені соління і варення можуть нашкодити здоров'ю.

Cookery дає цінні поради, як правильно солити, варити і маринувати фрукти і овочі, щоб вони приносили користь і не завдали шкоди здоров'ю ваших близьких.


Що таке ботулізм і чим він небезпечний

Неправильно заготовивши соління і варення, ви ризикуєте завдати істотної шкоди вашому організму. У 95% випадків причиною ботулізму, смертельно небезпечного інфекційно-токсичного захворювання, є консервація домашнього приготування. В одній банці ботулотоксин накопичується гніздами, та заражені ділянки розсіяні по всьому вмісту банки. Саме тому не всі люди, які скуштували заготовку з однієї банки, захворюють.

Це небезпечна речовина викликає порушення проведення нервового імпульсу і параліч м'язів у всьому організмі хворого. Хвороба розвивається дуже швидко: протягом 2-24 годин. Серед первинних симптомів — розлад кишечника, порушення гостроти зору, туман в очах, косоокість. Потім приєднуються порушення мови, сухість у роті, слабкість, зміна голосу, порушення ковтання. При цьому температура може бути нормальною або тільки злегка підвищеної.

Важливо вчасно діагностувати перші симптоми захворювання і негайно звернутися до лікаря. Не купуйте заготовки з рук, а ще краще — вибирайте магазинні заготовки, які зроблені згідно з високотехнологічними стандартами. Звичайно, таким промисловим заготівлях вкрай складно змагатися з домашніми. Якщо ви все ж вирішили солити, маринувати і варити будинку, то слід робити це так, щоб не залишити ні найменшого інфекції шансу.


1. Використовуйте тільки свіжі овочі і фрукти

Це, мабуть, найголовніше правило. Якщо плоди трохи зіпсовані або лежалі, використовувати їх для заготовок категорично не можна. Що стосується грибів, то перевага варто віддавати тим, що молодші.


2. Ретельно мийте овочі та фрукти

Не важливо, що ви вирішили приготувати — сливове варення, солоні помідори та огірки, фрукти і овочі необхідно ретельно промити, відсортувати і залишити лише самі здорові і свіжі. Це також необхідно для того, щоб плоди очистити від залишків землі і пилу. Потім викладіть овочі та фрукти рушник і ретельно просушіть. Після того, як вони підсохнуть, можна починати процес заготівлі.


3. Суворо дотримуйтесь правил стерилізації

Це одне з найважливіших правил, яке упустити ніяк не можна. Існує кілька способів стерилізації. Наприклад, парою, киплячій воді, мікрохвильовій печі, духовці і навіть в посудомийній машині. Самий простий спосіб – стерилізація банок з заготовками в каструлі з киплячою водою.

Візьміть каструлю, на дно покладіть дерев'яну дощечку, тканинну серветку або рушник. Потім на дно поставте банки, накриті простерилизованными кришками. На даному етапі закочувати банки не треба. Каструлю наповніть гарячою водою, рівної температурі заготовок. Якщо вода буде дуже холодною, банки можуть лопнути від перепаду температур. Головна умова — банки і кришки повинні бути без тріщин, сколів, щербинок та інших дефектів.


4. Зберігайте заготовки при низьких температурах

Високі температури можуть бути згубними для домашніх заготовок. Місце зберігання повинно бути темним і прохолодним. Оптимальна температура зберігання солінь і варення — нижче 10 градусів. Крім того, уважно оглядайте банки перед розкриттям — якщо кришка на банці має, то, на жаль, вміст доведеться викинути. Пробувати на смак такі консерви ні в якому разі не можна, так як є ризик отруїтися. Зовнішній вигляд і смакові якості консервованих продуктів токсин ботулізму не змінює.


5. Звертайте увагу на особливості заготівлі того або іншого продукту

Так, гриби, наприклад, рекомендується сушити або солити в невеликих ємностях з доступом повітря. Також необхідно помішувати їх в процесі зберігання. А перед вживанням такі гриби слід обсмажити або поварити не менше 15-20 хвилин.

Консервовані фрукти та овочі повинні містити мінімум харчових добавок. Тому, заготовлюючи, наприклад, фрукти, кладіть менше цукру. Консервуючи овочі, відмовтеся від спецій і оцту, а лимонну кислоту замініть на натуральний лимонний сік.


6. Не купуйте заготовки з рук

За якість такого товару ніхто не зможе поручитися. При виготовленні магазинних заготовок виробники керуються особливими високотехнологічними стандартами, які вкрай важко дотримати в домашніх умовах. До того ж навіть якщо консерви заготовлені за всіма правилами, невозмопотрібно вгадати, як вони зберігалися. Тому краще не ризикувати і не довіряти своє здоров'я незнайомим людям.