Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » П'ять найбезглуздіших виправдань, які заважають нам схуднути

П'ять найбезглуздіших виправдань, які заважають нам схуднути


Якщо людина намагається встати на шлях правильного раціону або ж хоче сісти на дієту, навколо відразу виникають десятки обставин, які не дають харчуватися здоровою їжею. Є, звичайно, певні ситуації, коли здорове харчування опиняється під загрозою. Наприклад, коли ваша найкраща подруга керує кондитерської або ваш кращий друг працює шеф-кухарем відомого ресторану. У таких випадках дуже складно не дозволити собі трохи більше, ніж потрібно, все-таки не кожен день ви ходите в кондитерську і не кожен раз один шеф кличе вас спробувати свої вишукані страви. Скажемо відверто, в цьому немає страшної біди, так що ви виправдані.

Тривожний знак - це коли ви начебто вирішили дотримуватися правильного раціону, вирішили скинути зайві кілограми, але зриваєтесь щодня і починаєте виправдовувати себе, підбираючи безглузді аргументи.

Нижче ми перерахуємо самі безглузді виправдання, які можна почути від людей у свій захист.


Спроба виправдатися №1:
моя сім'я і друзі не стежать за здоровим харчуванням

У всіх бідах куди легше звинуватити інших, ніж визнати свою поразку і знайти ключ до вирішення проблеми. Ви можете скільки завгодно говорити, що чоловік любить гамбургери, тому ви змушені їсти їх з ним, але в кінцевому рахунку саме ви несете відповідальність за те, що ви кладете в свій рот. Якщо кому-то, нехай навіть дуже близькій людині, хочеться їсти те, що вам не слід, не можна звинувачувати його в тому, що ви не втрималися і самі дали слабинку.

Шлях до виправлення

Візьміть на себе відповідальність за те, чим ви харчуєтеся. У своїх гастрономічних бідах винні тільки ви самі. Навчіться це визнавати. Почніть наповнювати свій холодильник тільки тими продуктами, які вам можна їсти. Готуйте для себе. Тим самим, бути може, ви і членів своєї сім'ї "підсадити" на правильне харчування.


Спроба виправдатися №2:
мені часто доводиться їсти в ресторанах

Нерідко можна почути, що з-за роботи і постійних зустрічей часто доводиться харчуватися в ресторанах. Нібито це дуже ускладнює процес схуднення, так як немає можливості їсти їжу, приготовану самостійно. Давайте говорити відверто - це дурниця. Сьогодні ресторани пропонують таке велике меню, що навряд чи можливо серед цього різноманіття не знайти саме те, що можна з'їсти без докорів совісті.

Шлях до виправлення

Займіться складанням списку ресторанів, в яких є велике салатне меню, де вам зможуть запропонувати не тільки спагетті з сиром, але й продукти, приготовані на пару або на грилі. Коли ви опинитеся в такому закладі і замовите один із смачних салатів, вам не буде здаватися, що ви обділені. Не здивуємося, якщо ваш вибір буде смачніше страви вашого співрозмовника.


Спроба виправдатися №3:
у мене немає часу

Якщо колега коли-небудь скаже вам, що у неї немає часу на те, щоб дотримуватися принципів здорового харчування і тому вона купує підозрілі сендвічі в найближчому магазині, навіть не намагайтеся їй поспівчувати. Пам'ятайте, якщо є час з'їсти нездорову їжу, значить, є час і на те, щоб поїсти здорову.

Шлях до виправлення

Якщо ви розумієте, що затримається на роботі, що не зможете відлучитися на обід, краще візьміть собі їжу з дому. Замість того щоб в магазинах купувати чіпси, бутерброди та інші шкідливі перекуси, витратьте 15 хвилин часу, щоб вранці приготувати собі салат або той же сендвіч, але гарантовано зі свіжих і корисних продуктів. Візьміть з собою яблуко, горіхи, сухофрукти. Якщо ви зайняті весь тиждень, виділіть одну годину у вихідний день, щоб закупитися необхідними корисними продуктами на майбутню тиждень.


Спроба виправдатися №4:
мій офіс - джерело шкідливої їжі

Спроба розповідати, як багато подій, днів народження проходить в офісі, ніяк не виправдовує невміння тримати себе в руках. У будь-якому випадку, де б ви не знаходилися, спокус завжди буде багато. Як би важко не було чинити опір, не можна забувати, що виявляючи силу волі, ви робите велику послугу для свого організму. Тим більше, що ніхто не забороняє днем з'їсти шматочок торта або спробувати інше блюдо. Потрібно лише знати міру.

Шлях до виправлення

Припиніть нав'язувати собі почуття страждання, від того що вам не можна щось з'їсти. Прийміть це як реальність. Ви робите це не собі на шкоду, а на благо. Краще налаштуйтеся на позитивний лад і виберіть собі саму здорову їжу. Вам зовсім не обов'язково кожен раз є принесений колегою кекс. Куди більше задоволення від нього ви отримаєте, якщо будете вживати такі десерти рідко. Ще один маленький секрет: всі люди потай заздрять тим, у кого вистачає сили волі не зірватися. Це завжди викликає глибоке почуття поваги.


Спроба виправдатися №5:
я з'їм, інакше зіпсується

Ви напевно часто чули цю фразу. Якщо вже ви так не робите, то напевно так роблять багато ваші знайомі. Під приводом того, що після обіду або вечері залишилися продукти, які зіпсуються, якщо їх не з'їсти, вони насичують свій організм зайвими калоріями. Треба сказати, що ще жоден обід чи вечеря не псувався так швидко при правильному зберіганні. Недоїдений суп або м'ясо завжди можна прибрати в холодильник.

Шлях до виправлення

Все дуже просто - якщо ви дійсно переживаєте, що їжа зіпсується, припиніть готувати більше, ніж потрібно, що ви повинні і можете з'їсти. Готуйте частіше, але меншими порціями.