Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Десять цікавих фактів про кофеїн: правда і міфи

Десять цікавих фактів про кофеїн: правда і міфи


Чашечка кави з ранку вже давно стала для нас ранковим ритуалом. Ми вживаємо кофеїн вранці, щоб прокинутися, на роботі, щоб прийти в тонус, а ввечері вибираємо більш спокійний формат і п'ємо чай. Загалом, куди не глянь – скрізь кофеїн. При цьому, незважаючи на широту його використання, ми знаємо про нього дуже мало. Настав час розібратися, що являє собою цей загадковий інгредієнт.

Нижче - 5 фактів і 5 міфів про кофеїн.


Кофеїн чинить позитивний вплив на короткострокову та довгострокову пам'ять: ПРАВДА

Проводилася велика кількість досліджень, які підтверджують цей факт. Особливо кофеїн позитивно впливає на довгострокову пам'ять. Досить приймати 300-400 мг на добу, щоб захистити себе від когнітивних порушень і навіть хвороби Альцгеймера. Тільки зверніть увагу, що тут засіб може працювати проти вас, так як для запобігання цієї хвороби також необхідний хороший сон. Вірний баланс допоможе вам захистити своє здоров'я.


Вміст кофеїну в еспрессо в кілька разів більше: МІФ
Досить поширеною є думка, що в чашечці еспресо кофеїну більше, ніж у звичайнісінькому свіжозаварений кави. Насправді стандартна порція кави містить від 90 до 225 міліграмів кофеїну, у той час як еспресо містить 40-70 міліграмів.


Кофеїн покращує працездатність: ЩОПРАВДА

Спортсмени, які за годину до тренування приймають кофеїн, значно збільшують свою пильність і покращують реакцію. Більш того, кофеїн допомагає зменшити сприйняття втоми. Іншими словами, за один і той же проміжок часу, докладаючи одні і ті ж зусилля з кофеїном наша робота буде набагато ефективніше. Це стосується і спорту, і офісної роботи і творчої діяльності.


Кофеїн зневоднює організм: МІФ

Відомий факт, що кофеїн є сечогінним засобом, але з цього зовсім не випливає висновок, що він здатний збезводнити організм. Правда в тому, що кофеїн виведе тільки ту кількість рідини, яку ми спожили, балуючи себе чашкою кави або чаю.


Кофеїн позитивно впливає на швидкість реакції: ЩОПРАВДА

Кофеїн діє миттєво. Він дуже швидко перетинає гематоенцефалічний бар'єр (між кровоносною й нервовою системами), тому центральна нервова система стимулюється дуже швидко. На цьому принципі засновані енергетичні напої. Бажаний ефект не змусить себе чекати. Тільки знайте міру, бо кофеїн підвищує збудливість нервової системи.


Кофеїн міститься тільки в каві: МІФ

найбезглуздішим помилкою є те, що джерелом кофеїну є тільки каву. Насправді ж кофеїн додають в кулінарії до різних страв. Він широко застосовується у фармацевтиці. Улюблений шоколад, а також чай теж містять велику кількість цієї речовини.


Кофеїн піднімає настрій: ПРАВДА

Кажуть, що кофеїн може запобігти депресії. Це правда. Численні дослідження показали, що ті, хто випиває більше 2 чашок кави, рідше страждають від депресії і поганого настрою.


Кофеїн допомагає протверезіти: МІФ

Правда в тому, що кофеїн бадьорить, а не в тому, що він допомагає протверезіти. Насправді, дослідження показують, що люди тільки вважають, що кофеїн допомагає моментально прийти в себе після численних алкогольних напоїв. В реальності чашка кави ніяк не знижує рівень алкоголю в крові.


Кофеїн піднімає тиск: ПРАВДА

Люди, які страждають підвищеним тиском, не часто п'ють каву і чай (крім трав'яних), вважаючи, що від них скаче тиск. Кофеїн дійсно може підняти показник кров'яного тиску. Однак підвищення тиску при вживанні кофеїну носить повільний характер у здорових людей і трохи більш швидкий у осіб, схильних до гіпертонії. Тобто кави тиск піднімає не високо і ненадовго.

Довгостроковий ефект підвищеного тиску спостерігається у тих, хто надмірно багато споживає кофеїн. Вживання ж помірної кількості кофеїну в день, приблизно 300 міліграм, що відповідає 2-3 чашкам натуральної кави, цілком допускається.


Кофеїн - наркотик: МІФ

Розповсюдженим міфом є те, що кофеїн викликає залежність. На думку фахівців, дійсно, у людей, які вживають кофеїн у великій кількості, можуть спостерігатися у разі відмови від нього певні симптоми, в тому числі головний біль і сонливість. Проте всі вони проходять через деякий час.


Висновок

При помірному вживанні кофеїну немає ніякого ризику для здоров'я. Знаючи міру, будь-яка людина може продовжувати насолоджуватися кавою, чаєм і іншими продуктами, які містять кофеїн.