Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Чим харчувалися стародавні греки елліни?
Як відомо, жителі стародавньої Греції могли похвалитися відмінним здоров'ям і статурою. На думку вчених, не останню роль у тривалості життя еллінів зіграло збалансоване харчування.


Першим і, мабуть, самим популярним продуктом в будинку кожного грека були оливки і оливкова олія. Елліни навчилися солити і маринувати оливки, робити з них різні салати і гарнір. Саме тому вони не знали, що таке серцево-судинні захворювання і високий тиск.

Хліб стародавні греки випікали виключно з великим вмістом висівок, вважаючи його окремим блюдом. Наприклад, на обід грек-простолюдин міг з'їсти півбуханки хліба і величезний шматок смаженого м'яса. Добавкою до нього могли служити боби, інжир і, звичайно ж, оливки!

Примітно, що елліни одними з перших почали вирощувати буряк і капусту. Останній, до речі, було виведено 8 сортів, включаючи брокколі і листову.

Існує думка, нехай і досить спірне, що греки першими зварили борщ з капусти. Також на кухні широко використовувалися мед, цибуля, редька, велика кількість фруктів і овочів, риба і морепродукти, овечий сир і дичину, натуральні вина.