Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Парфе - досить складне, примхливе в приготуванні блюдо, за смаком і консистенцією нагадує морозиво. Готується зі збитих і добре заморожених вершків з різними доповненнями.
Правильно приготоване парфе буде в точності відповідати своїй назві - в перекладі з французького vogue - бездоганний, прекрасний. Парфе прийнято їсти повільно, смакуючи кожну ложечку ніжного десерту з приємним післясмаком. В основі вершкового парфе - добре збиті вершки з цукром, ваніллю. Збита суміш упаковується в роз'ємну металеву форму з двох половинок і заморожується протягом двох годин. Якщо до вершків додаються яйця або яєчні білки, час заморожування збільшується до трьох - чотирьох годин. По консистенції парфе виходить щільніше ніж морозиво і набагато повільніше тане.


До вершкового парфе додають різні ароматизатори - розчинна кава, тертий шоколад, какао, рідше - алкогольні напої, лікери, ще рідше - фруктові або ягідні соки муси. Перед початком приготування вершки витримують в холодильнику протягом 12 - 24 годин і тільки після цього збивають. Всі інгредієнти, які додають до основного продукту, повинні бути дуже добре охолодженими, практично замороженими, інакше при збиванні парфе опаде, не буде тримати форму. Якщо додається фруктовий сік або ягідний мус, то є ймовірність того, що при недостатньому охолодженні інгредієнтів парфе згорнеться. Тому фруктове колір готують тільки досвідчені кондитери та кухаря. Заморожування парфе теж вимагає певних навичок. Форму зсередини вистилають промасленим папером, викладають збиту суміш, закривають і щільно упаковують у колотий лід. Зверху обкладають листами щільного паперу і в такому вигляді відправляють в холодильник на певний час.


В ресторанах частіше готують парфе з «безпечного» рецепту, з додаванням шоколаду або кави і тільки досвідчені майстри кулінарного мистецтва беруться за приготування складних парфе. Для заморожування використовують металеві роз'ємні форми у вигляді груші, яблука, лимона, ананаса, великої сливи. Є і більш складні форми у вигляді різних кольорів або фігурок тварин, але таке парфе - це вже ресторанний шик, який по кишені далеко не всім.