Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Як правильно нарізати овочі для салату?
Від способу нарізки та подрібнення овочів залежить і смак, і особливо вигляд готового салату. Зелені салати готуються за своїми правилами - там всі овочі повинні бути нарізані крупно, а салатні листя розірвані на великі шматки. А як бути з іншими видами салатів? Що і як нарізати щоб і смачно було і красиво?Свіжі овочі переважно нарізають скибочками. Спочатку ріжуть на дві половинки і потім - тонкими скибочками. Цей вид нарізки підходить для багатьох овочів - помідорів, огірків, моркви, буряка, редиски. Помідори можна різати і скибочками.

Брусочками нарізають буряк, моркву і кабачки. Для цього овочі ріжуть тонкими пластинками, а потім вже брусочками. Товщина брусочків 2 - 3 мм, довжина 3 - 5 див. строгу геометричну форму надавати брусочками не обов'язково, занадто багато виходить відходів при зрізанні заокруглених кінців.

Кубиками ріжуть і свіжі, і відварні овочі для багатьох видів салатів, для бутербродів. Для гарячих салатів кубики роблять більше, для салатів з заправкою з майонезу, сметани вони повинні бути менше. Для салатів, що подаються на бутербродах, овочі ріжуть як можна дрібніше.

Цибулю нарізають по-різному. Якщо готується салат з переважаючим смаком цибулі, то він повинен бути дуже дрібно нарізаний або цибуля натирають на тертці. Якщо цибуля буде маринуватися, то він ріжеться кільцями або півкільцями. В овочеві салати цибулю ріжуть і півкільцями і кубиками. Щоб нарізати цибулю кубиками його розрізають навпіл, потім половинку ріжуть пластинками і подрібнюють кубиками потрібної величини.

Цвітна капуста - окреме питання. Для салату використовується тільки молода кольорова капуста з білосніжною головкою. Жовтуваті суцвіття зіпсують вигляд салату, а на смак вони будуть жорсткуваті. Головка цвітної капусти розбирається на суцвіття, відрізається ніжка і невеликі суцвіття додаються в свіжий овочевий салат. Кольорова капуста не подрібнюється. Якщо стебло соковитий, то з нього знімають шкірку і натирають на великій тертці. У такому вигляді додають в салати.

Листові і качанові салати не ріжуться ножем. Навіть якщо вам потрібні невеликі шматочки, листя потрібно рвати руками. Зелень кропу, петрушки, кінзи та інші пряні трави ріжуть ножем, але тільки листя, без стеблинок. Щоб було легше нарізати зелень, пучок розрізають навпіл, знову складають разом і тільки після цього подрібнюють.