Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Спаржа вимагає дбайливого ставлення, але це не означає, що приготувати її може тільки досвідчений шеф-кухар. Простота в приготуванні - ось що відрізняє цей делікатесний овоч. Спаржу можна запікати, смажити, тушкувати, але найпростіше її відварити, в такому вигляді спаржу додають у салати або подають з різними соусами.насамперед потрібно очистити спаржу. Роблять це по різному, в залежності від того біла у вас спаржа або зелена. Зелену спаржу потрібно очистити від середини стебла вниз спеціальним ножичком або ножем для чищення картоплі. Білу спаржу потрібно почистити під верхівкою. Кінчики спаржі підрізають на один - два сантиметри, потім пучок спаржі потрібно підрівняти так, щоб по довжині всі пагони були приблизно однакові. Тепер можна стебла промити.


Є спеціальні каструлі для приготування спаржі - високі і вузькі із каркасною сіткою всередині. Але стоять ці хитрі каструлі недешево, і якщо ви готуєте спаржу не часто, то немає сенсу витрачатися, можна обійтися і звичайною посудом.


Спаржу можна відварити на пару. Для цього її вміщують у пароварку, наливають води, воду підсолюють і варять під кришкою на повільному вогні приблизно 5 - 6 хвилин. Стебла повинні стати м'якими, визначити готовність можна зубочисткою або дерев'яною шпажкою.


Якщо немає пароварки, приготуйте відварну спаржу. Пагони зв'язують у невеликі пучки однакової довжини і занурюють у киплячу підсолену воду на чотири - сім хвилин. Спаржу ставлять вертикально, вода повинна покривати тільки тверду частину, маківки дійдуть і на пару. Каструлю обов'язково накривають кришкою. Дуже важливо не переварити спаржу, при довгій обробці вона втратить смак і стане занадто м'якою, просто розповзеться. Час приготування залежить від товщини стебел - тонкі варяться менше, товсті - довше. Готову спаржу викладіть в друшляк і відразу ж, поки вона гаряча подавайте на підігрітих тарілках. Соус або гарнір вже має бути готова.