Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Які продукти добре заморожуються?
Добре - це в даному випадку означає, що практично не втрачають зовнішній вигляд і не змінюють колір після розморожування, не розшаровуються і не поділяються (це стосується соусів і кремів).
Добре заморожуються багато овочі, але щоб вони не втрачали колір і смакові якості, не ставали жорсткими їх рекомендується перед заморожуванням бланшувати в гарячій воді або відварювати на пару. Особливо це стосується кольорової капусти - білосніжні суцвіття після розморожування нерідко жовтіють.


Стиглі фрукти і ягоди заморожують на підносі, потім пересипають у пакети. Мити ягоди безпосередньо перед заморожуванням не бажано. Не заморожують банани і ягоди з високим вмістом рідини.


Молюски, устриці, майже всі види риби заморожують, загорнувши у фольгу або пергамент, потім поміщають в щільний поліетиленовий пакет. Креветки перед заморожуванням потрібно очистити, відокремити м'ясо краба.


Масло, маргарин, сало, молочні продукти, ароматизоване масло практично не втрачають смакових якостей після розморожування. Чого не сказати про сирах - більшість твердих сортів стають крихкими і сильно кришаться. Вершки можна заморожувати, але після розморожування їх неможливо буде збити. Заморожене молоко можна зберігати не більше місяця.


Можна заморозити залишки вина. Розлити його по формочках для харчового льоду і потім використовувати для приготування соусів та підлив.


Прекрасно заморожується м'ясо, птиця і дичина. Але не зберігайте разом потрухи і птицю, для кожного виду м'яса потрібна своя упаковка. Не заморожують фаршировану птицю і м'ясо з великою кількістю жиру, його бажано заздалегідь зрізати.


З тестом потрібно бути обережними. Воно добре заморожується, але стає крихким і його краще упакувати в щільні контейнери. Булочки, пироги, хліб - з цими виробами немає ніяких проблем, можна заморожувати і потім підігрівати в мікрохвильовій печі.


З бульйону перед заморожуванням потрібно зняти весь жир. Гуляші можуть набувати більш насичений смак, тому після розморожування треба трохи розвести соус. Підливи і інші жирні соуси можна заморожувати, але вони можуть розшаруватися в теплі, і потрібно буде або добре перемішувати або збивати в блендері, щоб повернути однорідну консистенцію.


Добре заморожується свіжа зелень. Її потрібно заздалегідь вимити, обсушити і дрібно нарізати. Розкласти по пакетах і заморозити. Можна зробити порційні кубики - покласти в формочки для льоду зелень, влити трохи води і заморозити. Скласти в пакети і діставати зелені кубики по мірі необхідності.


Щоб у продуктів після розморожування не з'являвся неприємний запах, який називають «запах морозилки», зберігати продукти потрібно в щільній упаковці і дотримуватися термінів зберігання.