Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Зварити макарони легко, але, як стверджують італійські кухарі, набагато важче зварити їх добре. З цим твердженням не можна не погодитися, успішним блюдо з макаронів виходить не завжди. Правила приготування макаронів італійці вдосконалювали не одне десятиліття, нам потрібно лише запам'ятати їх застосовувати під час варіння макаронів.
Намагайтеся вибирати макарони хорошої якості - жовтуватого або кремового кольору, гладкі. Коштують вони дорожче, але відрізняються не тільки за ціною, але і за смаком. Для однієї порції буде достатньо 100 грам макаронів. Виглядає ця порція до варіння дуже скромно, але в процесі приготування макарони збільшуються більш ніж в два рази.


Дотримуйтесь пропорції води і макаронів. На 100 грам макаронів потрібно літр води. Якщо рідини буде менше, при варінні макарони стануть клейкими і варитися будуть довше. Каструлю краще використовувати товстостінну, наповнювати водою її потрібно на ¾. Сіль додають раніше ніж макарони, її потрібно покласти під час закипання води, на літр досить десять грам солі.


Якщо макарони довгі, не ламайте їх перед варінням. Опустіть в киплячу воду і злегка натисніть на стирчать кінці. По мірі розм'якшення макарони будуть занурюватися у воду. Після того, як додані макарони, вода повинна знову закипіти. Зменшити вогонь каструлю кришкою не накривати, інакше витече вся вода на плиту. Макарони повинні повільно кипіти.


Кухаря дають таку пораду - з кухні під час варіння макаронів не виходити. Час від часу потрібно перемішувати вміст каструлі, а хвилин через 7 - 8 з моменту закипання вже можна пробувати. Час варіння вказується на упаковці, але за кілька хвилин до готовності спробуйте макарони. Хтось любить макарони жорсткіше, хтось м'які. Коли будуть готові, вимкніть вогонь, накрийте каструлю кришкою і залиште на хвилину. Потім злийте воду, відкиньте макарони на друшляк. Хороші макарони водою промивати не потрібно.