Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Рецептів піци відомі сотні, якщо не тисячі, і кожен вибирає те, що йому до смаку. Начинка може бути сама різна - від простенької з томатів і сиру до вишуканої з морепродуктів. Не змінюється в піці тільки кругла форма, присутність спецій, томатного соусу і скоринка з розплавленого сиру зверху.
Різати піцу потрібно не менше ніж на чотири частини, взагалі ж піца поділяється на парне число порційних шматків, і нарізають її по лініях, що нагадує спиці колеса. Виняток - квадратна форма піци, яка зустрічається не часто, але її теж потрібно розрізати на рівні шматочки. Природно, що піцу квадратної форми й потрібно нарізати невеликими квадратами.


Ніж різати піцу? Пристосування для нарізки піци з розвитком прогресу стають все більш зручними, а часом і несподіваними. На зміну звичайному ножа з гострим лезом прийшов обертається - коліщатко. Здавалося б - куди зручніше. Лінія, проведена таким ножем, прорізає і начинку, і корж піци. Але і тут є незручність, ніж не завжди може впоратися з добре підсушеним кружечком салямі. Різати потрібно дуже швидко, інакше сир може зачепитися за ніж, зміститися в бік і начинка буде порушена. До того ж, він зручний тільки для розрізання піца на тонкому коржі.


Рішення проблеми знайшлося несподівано. В одній з піцерій Франкфурта господар закладу запропонував гостям ножиці для нарізання піци. Новинка припала до душі, але з якихось причин не отримала поширення і про неї стали забувати. Не так давно про ножицях для піци згадали, за справу взялися дизайнери і незабаром був створений ідеальний ніж для нарізування піци. Ще раз підтвердилося, що все геніальне - просто.


Чудо - прилад - це чергове «два в одному» - поєднання ножиць і лопаточки у формі клина. Користування цим пристосуванням не вимагає ніяких особливих навичок, кілька рухів - і відрізаний шматочок піци можна перекладати на тарілку без допомоги якихось додаткових приладів. Не порушується форма піци, не розповзається начинка і не дряпається поверхня посуду.


Крім ножиць - лопаточки пропонуються і інші варіанти, по-своєму зручні. Наприклад, якщо в сім'ї маленькі діти, яким цікаво все те, що «не можна», то хорошим варіантом буде безпечна пиццерезка. У неї є спеціальна кнопочка, приховує при натисканні лезо ножа.Ну а якщо ви любите запивати піцу вином, пивом чи просто мінеральною водою, то знаєте, як все це незручно поєднувати. Доводиться постійно відкладати то ніж, виделку, щоб взяти склянку з напоєм. Дизайнери придумали оригінальний ножа - вилку, в якому поєднали і пристосування для нарізки піци і виделку.