Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Що таке великодня паска і як її приготувати?
Сирна паска - традиційне християнське блюдо, яке по праву займає місце в центрі столу. Однак, деякі не розуміють різницю між великодньою паскою і паскою, за звичкою беручи перше за друге.


Отже, паска - це спресований сир з вершками або сметаною. Це блюдо робиться у формі усіченої піраміди і символізує Гріб Господній. Паска на святковому столі замінює старозавітного агнця і нагадує, що час кривавих жертв пройшло.

Для приготування паски знадобиться: сир, вершки або сметана, вершкове масло, родзинки, мигдаль, цукати, цедра лимона, цукор, ванілін і спеціальна розбірна форма - пасочница, яка складається з чотирьох дощечок.

Сир повинен бути свіжим, сухим і однорідним. Його протирають через сито і збивають з вершками, перетертими з маслом і цукром, родзинками, подрібненим мигдалем і цедрою. Отриману кремоподібну масу викладають в пасочницу і ставлять в холодильник під гніт не менше ніж на 12 годин.

Готову паску, як правило, прикрашають цукатами, на боковинках зображують хрест і літери "ХВ" - "Христос Воскрес".

Раніше на Русі існував звичай відрізати кілька шматочків від великодньої паски, висушувати їх і зберігати цілий рік як ліки від усіх хвороб.