Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Де в кулінарії застосовуються гриби гливи?
Глива являє собою їстівний гриб, який має досить велике поширення в світі. Гливи вирощуються набагато простіше, ніж ті ж печериці, а на смак зовсім не поступаються визнаним «благородним» грибів. У глив є і друга назва, їх іноді ще можуть називати «устричним грибом».

В їжу підходять гливи, які за розміром не перевищують семи - восьми сантиметрів. Якщо гриб більше за розміром, це означає, що він старший і в їжу непридатний, оскільки позбавлений смаку і жорсткий для пережовування. Гливи доречні практично в будь-яких споконвічно грибних стравах, правда, для того, щоб використовувати гливи в кулінарії, вони повинні спочатку пройти обов'язкову теплову обробку, без цього гливи краще не пробувати.

Гливи добре маринуються, чудово сушаться і з ними виходять чудові соління. Гливи в холодильнику найкраще зберігаються в свіжому вигляді, не нарізаними і не промитими. Гливи будуть доречні в будь-якому блюді, оскільки містять мало калорій і багато цінних речовин. Фахівці ставлять гриби гливи на один рівень з м'ясом, фруктами і овочами за кількістю жиророзчинних вітамінів. У плодових тілах гливи є вітаміни В, аскорбінова кислота і вітамін РР, якого до речі в вешенках більше разів у п'ять, ніж в овочах.