Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
В кулінарних рецептах, особливо «вікових», за якими готували ще наші мами, зустрічається такий вислів «для смаку додати коринку». Пояснень або хоча б натяку на те, де ж шукати цю коринку немає, але варто розібратися - що то підказує, компонент корисний і потрібний.
Коринка дійсно виявилася корисним і смачним компонентом. Це дуже дрібний чорний родзинки, без кісточок, одержуваний з особливого бессеменного сорти коринфського винограду. Довжина сушеного плода всього 4 - 5 мм. Зростає в Греції і на Іонічних островах. Додається в печива та іншу випічку трохи в більшій кількості, ніж родзинки, до якого ми звикли. Відрізняється сильною солодким смаком і тонким ароматом. Але це визначення дано на міжнародному рівні.


У нас же слово «коронка» може означати як і дрібний чорний родзинки без кісточок, так і назва гібридних сортів винограду «Коринка руська», «Коринка серверна» і плюс до цього майже третину населення на просторі колишнього Союзу коринкой називає іргу.


Чому у нас коринкой стали назвати іргу? Спільного у високого чагарника з виноградною лозою нічого немає, ягоди теж абсолютно не схожі за виглядом. Виявляється, до революції коринка (ізюм) була улюбленим і доступним ласощами. Після відомих подій 1917 року екзотичний продукт став недоступний, але винахідливі громадяни швидко виявили, що підсушені солодкі ягоди ірги цілком здатні замінити зниклий продукт. З коринкой пили чай, додавали в випічку і робили начинку для пирогів і пиріжків, варили солодкі каші. Про нашої доморослої коринке з'явилися згадки і в куховарських книгах, вона стала входити в рецептуру солодких страв. Так ірга і перетворилася на цінний сорт коринфського винограду - коринку. Були спроби повернути назву «коронка» новим сортам вітчизняного бессеменного винограду, але під виглядом коринки у нас так і продовжували збирати і продавати іргу.


Висновок - незамінних продуктів не буває. smile Якщо у ваших краях ірга росте в достатку, у вас є прекрасна можливість заготовити свою, домашню коринку і не витрачати гроші на покупку родзинок для випічки.