Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Значимість Великого поста визначається його строгістю і досить великою тривалістю. Достаток ситної Масляної закінчується і настає період суворих воздержаний. Перелік продуктів, які дозволяються до вживання протягом поста Головного християнської релігії невеликий, але навіть він дозволяє досить широко урізноманітнити пісне меню.

Для тих, хто постійно дотримується посту, не є таємницею, що навіть обмежений набір продуктів дозволяє готувати страви, які нічим не поступаються страв звичайного часу. протягом посту відбувається певне коригування або зміна дозволених продуктів, але основний набір залишається незмінним протягом усього посту. Основа пісного меню загальновідома: вона складається тільки з продуктів мають рослинне походження. До їх числа відносяться ягоди і гриби, будь-які фрукти і овочі, горіхи, мед, всі види круп тощо. Заборонені будь-які продукти тваринного походження, як у чистому вигляді, так і у вигляді інгредієнтів в інших продуктах. Вживання риби та спиртного теж забороняється.

Зняття заборони відбувається тільки під час двох великих свят: свята Входу Господнього в Єрусалим, інакше званих Вербною Неділею і Благовіщення Пресвятої Богородиці. Під час цих свят можна ласувати будь-якими стравами з пісного меню з використанням риби, зокрема можна готувати рибні котлети, салати, вживати печену рибу й оселедець, а також дозволяється вживання спиртних напоїв. Виноградні вина дозволяються до вживання по суботах і неділях. Перед Вербною Неділею на Лазареву суботу дозволяється навіть вживання ікри, а ось вживання рослинної олії, має саме, що ні на є рослинне походження, дозволяється до вживання тільки під час субот і неділь протягом всього посту.

Під час всього семитижневого посту найсуворішими є перший тиждень і остання тиждень, називається страсним. Вони відрізняються обмеженням не тільки в продуктах, але і в питті. Але навіть в ці самі суворі тижня пісне меню може приємно дивувати поживними та смачними стравами. Головне в цьому питанні застосування своїй винахідливості. Не потрібно обмежуватися тільки овочами, фруктами, квашеними овочами, кашами та маринадами. Велика різноманітність пісного раціону можуть надати страви з картоплі, чечевичная каша з морквою, квасолевий і гороховий суп, а також яблучне пюре. Ваша фантазія нічим не обмежена у приготуванні найрізноманітніших салатів, а приготовлені пісні грибні страви стануть відмінним доповненням під час вечері. Причому допустиме використання, як свіжих, так і заморожених грибів. На десерт підійдуть фруктові та овочеві соки, а також чай з варенням, медом і пісними булочками з горіхами, родзинками і маком.

В проміжку між першою і Пристрасної тижнями пісний раціон допусает включення різних морепродуктів, за винятком риби. Кальмари, креветки або мідії прикрасять ваш стіл безліччю відмінних страв:салати з кальмарів, картоплі і цибулі з додаванням квашеної капусти, а також з крабових паличок, кальмарів і морської капусти стануть відмінним доповненням пісного меню. В якості перших страв дуже непогано підійдуть юшки з грибів або щі з додаванням грибів і квашеної капусти. найголовніше - не потрібно допускати одноманітного набору страв і продуктів, оскільки харчування під час посту має бути повноцінним.