Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Раніше я слово анчоус чула тільки в кіно, зазвичай там часто замовляли «піцу з анчоусами». Чомусь мені навіть в голову не приходило, що анчоус - це рибка. Невелика, пофарбована в сріблясті відтінки рибка, з смужкою на спині зеленувато-чорного кольору. Цікаво, що анчоуси наводяться близькими родичами оселедця, але виловити їх можна переважно біля південних берегів Європи, в Середземному морі.


Окремо варто розповісти про те, як все ж анчоусів готують, що вони стали любимо стравою кіношних героїв. Справа в тому, що після відлову рибок, їх поміщають в розсіл, щедро присмачений пряностями, і залишають там на кілька днів. Після цього анчоусом перекладають у заготовлені бочки, пересипаючи шари риби великими кристалами солі, і залишають анчоуси витримуватися ще чотири місяці.

Цікаво, що для ніжного смаку риби та її приємного рожевого кольору в розсіл до анчоусам додають селітру, звичайно, в невеликій кількості. До речі, подібні розсоли носять назву «анчоусных» і його готують не тільки для анчоуса, але і для іншої дрібної рибки, яку тут же перейменовують у «анчоуси». Однак, анчоус продається не тільки в солоному вигляді, але і у свіжому.