Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Як правильно готувати страви в горщиках?
Чудові на смак страви виходять при приготуванні їх в глиняних горщиках. Такі страви готуються або навіть запікаються, а не варяться, що і надає їм чудовий смак. Правда, необхідно дотримувати деякі правила з утримання глиняних горщиків, а також вміти правильно готувати в них, тоді страва дійсно вас буде радувати своїм смаком і ароматом.


1. Перш за все, перед приготуванням хвилин за 15 - 20 необхідно глиняний горщик залити холодною водою, щоб стінки горщика добре змокли і просякли вологою. Це додасть страві додаткову соковитість. Заливати горщик треба до самого верху. Для горщиків з покритими глазур'ю стінками цей спосіб недоцільний.

2. Перед тим, як користуватися абсолютно новим горщиком, його необхідно залити на 1 годину водою.

3. Для приготування горщик із вмістом ставити тільки в холодний духову шафу і тільки після цього включати нагрівання. В іншому випадку горщик може потріскатися.

4. Горщик призначений для приготування тільки в духовці або печі.

5. Закривають горщик пластом тесту або кришечкою з глини.

6. Під час приготування необхідно уважно стежити за кількістю рідини в горщику. Якщо її буде недостатньо, то можна додавати тільки гарячі бульйон або воду.

7. Горщик, який виймуть з гарячої печі, не можна ставити на холодну поверхню, краще підстелити рушник або поставити дерев'яну дощечку.

8.Мити горщики тільки м'якою губкою і не додавати різні хімічні засоби.

9. Після того, як горщики були помиті, їх треба добре витерти, насухо.