Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Де в кулінарії використовуються виноградні листя?
Виноградне листя - досить цікавий продукт. Традиційно він використовується в кулінарії, зазвичай у фаршированих стравах, проте може застосовуватися і в медицині. Зокрема східні медики використовують виноградне листя при кашлі. Однак, в цій статті ми поговоримо про те, як їх можна використовувати в кулінарії.


Мабуть, самим знаменитим фаршированим стравою, в якому використовуються виноградні листя, є долма або толма. На користь популярності цієї страви свідчить не тільки те, що його знають на Близькому Сході і Закавказзя, але і в інших країнах. Зокрема, греки називають це блюдо - долмадакиа або долмадес, кіпріоти знають його як купелья, у Молдавії та Румунії - сармале. У виноградне листя загортається м'ясо, після чого страва готується на пару і подпекается в каструлі. Існує і долма для вегетаріанців, у виноградне листя загортається рис, але вегетаріанську долму зазвичай подають в холодному вигляді, а м'ясну - у гарячому.

Цікаво, що виноградне листя знайшли застосування і в єврейській кухні. Зокрема, єврейська страва - «сінія» представляє з себе запечену у виноградних листках рибу, найчастіше карась, кефаль або форель. Додатково у страві присутній кунжутний соус - «тхина» і зернятка граната. Тобто, виноградні листя чудово сусідять і з рибою.

Крім того, на зимовий період можна навіть заготовити собі цих листя. Як правило, заготівля виноградних листків відбувається навесні, оскільки в цей період вони найбільш ніжні на смак.

Один з методів заготівлі виноградних листків полягає в тому, що їх потрібно щільно загорнути тканиною, папером, поліетиленом, головне, щоб всередині такого «листяного» згортка залишалося дуже мало повітря, і в такому вигляді скласти в морозилку. Коли виноградні листя потрібно буде розморозити, то їх спочатку витримують під холодною водою, а потім на п'ять хвилин опускають в гарячу воду.

Відповідно до другого способу заготівлі виноградного листя на зиму, їх потрібно заквасити. Заквашуються також листя, зібрані навесні, проте в зимовий час їх доведеться досить довго вимочувати в різній воді, щоб пішов з виноградного листя специфічний присмак.