Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Як приготувати шпроти по-домашньому?
Шпроти у багатьох людей асоціюються зі святом, напевно, тому, що були такі часи, коли шпроти можна було спробувати лише під час святкового застілля. Пропонований рецепт приготування шпрот знімає цю проблему і дозволяє ласувати цим делікатесом хоч кожен день.

Необхідно:


Килька або мойва свіжоморожена - один кілограм;
Морква - дві або три штуки;
Кубик бульйонний «Бекон» - одна штука;
Перець горошком - десять штук;
Лавровий листочок - дві штуки;
Міцний холодний чай - один стакан;
цибулиння - дві жмені;
Рослинне масло - сто п'ятдесят мілілітрів;
Сіль.

Хід приготування:

Рибу розморозити, почистити і видалити голову, а також нутрощі (ікру або молока видалити). Моркву почистити і порізати кружальцями.

Взяти зручну широку каструлю з товстим дном і розкласти моркву, зверху викласти рибку спинками вгору, дуже щільно в один ряд. Потім потрібно присолити і розкришити кубик бульйону, додати перчик і лаврушечку. Після цього приготувати міцну заварку чаю, охолодити її, а потім вилити на рибу. Також потрібно залити рибу олією.

Після цього кастрюлечку можна закрити кришкою і поставити в холодну піч, потім включити духовку на двісті градусів і довести вміст каструлі до кипіння і зменшити температуру в духовці до ста п'ятдесяти. Витримати рибу в духовці приблизно три години, після вимкнути духовку і залишити каструльку поки риба не охолоне. Після каструльку потрібно витягнути і дати повністю охолонути, а потім прибрати в холодильник.