Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Як приготувати гірчичний майонез?
Для приготування гірчичної майонезу використовуються практично ті ж інгредієнти, що і для класичного, але один з доповненням, а саме, до складу гірчичного майонезу додається, природно, гірчиця. На смак майонезу гірчиця впливає, на мій погляд, дуже позитивно, надаючи йому характерний присмак. Тому, особисто я, коли наважуюся готувати майонез, дуже часто роблю його саме з гірчичного рецептом, яким із задоволенням ділюся і з вами.

Рецепт гірчичного майонезу


Вам знадобляться:

Масло рослинне - 2 склянки
Гірчиця (готова) - 1 ч.л. (з гіркою)
Яєчний жовток - 3 шт.
Цукор - 1 ч.л.
Сіль - 1 ст.л.
Оцет 3% - 3 ст.л.

Спосіб приготування:


Для домашнього майонезу я віддаю перевагу використовувати оливкова олія, причому відмінної якості.


Роблячи домашній майонез, будьте готові до того, що доведеться дуже активно попрацювати. Справа в тому, що при приготуванні необхідно постійно заважати інгредієнти до отримання потрібної консистенції. Правда, це триває не дуже довго, тому не все так страшно, як може здатися.

Отже, змішайте в одній мисці жовтки, цукор, оцет, сіль, гірчицю до тих пір, поки цукор з сіллю не розчиняться. Потім приберіть суміш в холодильник, щоб вона злегка остудилася, приблизно до 15 градусів.

Після цього, в цю суміш починайте буквально по крапельці вводити масло, постійно перемішуючи його, і бажано весь час у одному напрямку. Коли все масло буде в мисці, то продовжуйте заважати, поки вся маса не досягне еластичності й густоти.

Звертаю вашу увагу на те, що домашній майонез виходить набагато густіше, ніж магазинний аналог.

Якщо у вас раптом майонез почав розпадатися, то введіть в нього розтертий жовток і знову все змішуйте до повного однаковості майонезній маси.

до Речі, хочу попередити, тому майонез готується з сирих жовтків, термін його придатності разюче відрізняється від магазинного побратима, тому постарайтеся його спожити якомога швидше.

Приємного апетиту!